Łóżeczka ze szczebelkami

Klasyczne łóżeczko niemowlęce ze szczebelkami

łóżeczka ze szczebelkamiPrzyjście dziecka na świat jest sporym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. I zanim jeszcze maluch na dobre pojawi się w domu, rodzice zaczynają zdawać sobie sprawę ile rzeczy jeszcze potrzeba na jego przyjęcie i ile potrzeb z nim związanych należy spełnić. Lista zakupów jest długa, a jednym z ważniejszych jej punktów stanowi łóżeczko. 

Warto uzmysłowić sobie, że łóżeczko dziecięce będzie pierwszoplanowym meblem w sypialni rodziców lub pokoju malucha, jak i to, że łóżeczko – przynajmniej przez pierwszych kilka miesięcy – będzie głównym miejscem przebywania malucha. Dlatego zakup tego niezbędnego mebla należy odpowiednio wcześniej dobrze przemyśleć i nie odkładać na ostatnią chwilę. Warto także określić związane z tym zakupem priorytety, uwzględnić własne potrzeby i oczekiwania, rozważyć dostępne dla konkretnego modelu łóżeczka udogodnienia. 

A pole manewru przyszłych rodziców jest szerokie, gdyż oferta łóżeczek dla niemowlaków na rynku: w najróżniejszych rozmiarach, drewnianych, mobilnych, z możliwością regulacji wysokości położenia materaca, z szufladami i przewijakiem czy z barierką ochronną jest ogromna. 

Na co więc warto zwrócić uwagę decydując się na zakup konkretnego modelu łóżeczka dla niemowlaka? 

Upewnijmy się czy łóżeczko takie posiada regulowaną wysokość podłoża? Czy istnieje możliwość ustawienia niestandardowego poziomu wysokości, w razie wykorzystania go, jako potencjalnej przyszłej dostawki do własnego łóżka? Czy łóżeczko takie ma wyjmowane szczebelki, a jeśli tak to ile? Czy posiada opcję łatwego demontażu jednego z boków? Czy istnieje możliwość rozbudowania łóżeczka o dodatkowe elementy lub wyposażenia go w pomocne detale jak: otwarte boki, kółeczka czy płozy, które mogą posłużyć do przekształcenia łóżeczka w kołyskę?

Od lat, prym najpopularniejszych wśród dziecięcych łóżeczek, wiodą klasyczne łóżeczka ze szczebelkami. Przeważnie dostępne są w rozmiarach: (60 x 120 cm albo 70 x 140 cm). Doceniane za swą prostotę, stosunkowo niską cenę i szeroką ofertę kolorystyczną. Dobrze się prezentują w każdym wnętrzu opierając się przemijającym modom i trendom. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby tego typu łóżeczko było skręcane, a nie klejone. W bogatej ofercie tego typu łóżeczek, można znaleźć klasyki z opuszczanym bokiem, co ułatwia dostęp rodzica do malucha, przy okazji odciążając kręgosłup dorosłego przy ciągłym wyjmowaniu oseska. Tego typu łóżeczko, bez zbędnych ozdobników, posiada z reguły trzy poziomy wysokości leżenia, z najwyższym umieszczonym powyżej połowy wysokości łóżeczka. W zależności od modelu mogą one posiadać nawet trzy wyciągane szczebelki.

Łóżeczka niemowlęce ze szczebelkami i szufladą

Kolejnym, wartym uwagi, modelem łóżeczka dziecięcego, jest klasyk z szufladą. Połączenie łóżeczka z szufladą pomaga zaoszczędzić sporo miejsca i czasu niezbędnego na poszukiwanie potrzebnych rzeczy. Funkcjonalna, pojemna szuflada może śmiało pomieścić zarówno pościel, jak i pieluchy, akcesoria do pielęgnacji lub zabawki. Docenią to zwłaszcza rodzice dysponujący małymi powierzchniami, w których każda najmniejsza przestrzeń jest jak najbardziej pożądana. 

Łóżeczko dziecięce z szufladami

W zestawie tym oprócz łóżeczka z pojemną szufladą, znajduje się również niewielka komoda z dodatkowymi szufladami, na akcesoria niezbędne do pielęgnacji malucha. Całość ma możliwość odłączenia komody, gdy zajdzie taka potrzeba.

Łóżeczko klasyczne z przewijakiem

Rodzice dysponujący większymi przestrzeniami, cenią sobie kombinację klasycznego łóżeczka z przewijakiem. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ułatwiające codzienną pielęgnacje malucha. Zwłaszcza jak zdamy sobie sprawę, że malec wymaga przewijania nawet kilkanaście razy dziennie.  Poza tym taki przewijak pozwoli na uniknięcie niechcianych sytuacji zmoczenia pościeli lub ubranka, gdy czynność przewijania wykonujemy bezpośrednio łóżeczku. Łóżeczko z przewijakiem z reguły posiada trzy poziomy regulacji wysokości materaca.

Łóżeczko klasyczne z barierką

Ten rodzaj klasycznego łóżeczka z zasady posiada kilka wyciąganych belek zabezpieczających, po wyjęciu, których można zmienić układ łóżeczka dostosowując je jednocześnie do naszych potrzeb. Jeszcze innym rozwiązaniem są modele z barierkami składanymi, umożliwiającymi ich całkowite zdjęcie. Jest to niezwykle pomysłowe rozwiązanie, ponieważ, gdy dziecko podrośnie, nie trzeba wymieniać łóżka, a jedynie zdjąć barierkę, zmieniając spanie w niewielki tapczanik.  Dodatkowo składane zabezpieczenie ma jeszcze jedną zaletę. Można go zabrać ze sobą na wakacje i wykorzystać w hotelu, zwłaszcza tam, gdzie nie są oferowane łóżeczka dla maluchów. 

Poza tym, po zdjęciu barierki zabezpieczającej, łóżeczko niemowlaka można potraktować, jako dostawkę do łóżka rodziców. Jednak przed dostawieniem należy wcześniej dokładnie je dopasować. 

Funkcjonalne łóżeczka dziecięce

Jest to grupa łóżeczek dziecięcych łączących w sobie kilka funkcji. Może służyć za klasyczne spanie, kołyskę lub dostawkę, którą można przysunąć do łóżka rodziców. Z reguły posiada także większą regulację ustawień poziomów wysokości leżenia.

Łóżeczka dziecięce: 2 w 1 lub 3 w 1

Łóżeczka 2w1 można określić, jako „rosnące” wraz z dzieckiem lub z dodatkowym spaniem. Wszystko zależy od producenta i modelu łóżeczka. Przeważnie występują w większym rozmiarze (140 x 70 cm) od standardowego klasyka i w standardzie wyposażone są w szufladę. Po niewielkiej i prostej modernizacji można je przerobić na funkcjonalny tapczanik, dodatkowo chroniony barierką zabezpieczającą. Mogą występować w wersji klasycznej lub w kształcie domku. Ze względu na powiększony rozmiar, w postaci w tapczanika mogą posłużyć dziecku nawet do 7 roku życia dziecka. Co istotne, do tego powiększonego rozmiaru łóżeczka, na rynku bez kłopotu, są dostępne wszelkiego typu materace. 

Skoro o materacach mowa, na koniec warto podkreślić, aby koncentrując się na wyborze odpowiedniego modelu łóżeczka, nie zapominać o doborze, odpowiedniej jakości, spełniającego surowe normy bezpieczeństwa, certyfikowanego materaca. Najlepiej, wykonanego z surowców syntetycznych, posiadającego optymalne właściwości higieniczne i antyalergiczne.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem łóżka dla dziecka zapraszamy do naszych Salonów Firmowych STUDIO SNU z materacami i łóżkami w Rzeszowie, Mielcu, Tarnobrzegu, Przemyślu lub sklepu online z materacami na wymiar.

Komentarze ()