Materace


Wygodne materace do sypialni

Materace do spania dostępne są na rynku w różnych rodzajach. Kryterium wyboru jest materiał, z jakiego zostały one wykonane, oraz to, jak zachowują się pod naporem ciała. Te najbardziej popularne to materace piankowe, zaraz za nimi plasują się materace sprężynowe. Które z nich są najwygodniejsze dla Ciebie? A które poleciłbyś swojemu dziecku? Sprawdź, co przygotowaliśmy w ofercie dla Ciebie.

Materace młodzieżowe

Kto z nas nie lubi spać? Sen to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. I w ciągu życia w ogóle. Przecież niemal 1/3 naszego życia to sen, a zatem trzeba dobrze się przygotować, aby mógł on być w pełni satysfakcjonujący. Sen pozwala na regenerację organizmu, na odpoczynek. Dzięki niemu nasze ciało może wrócić do pełni sił, aby kolejnego dnia z pełną energią przystąpić do pracy. Aby sen mógł być w pełni satysfakcjonujący i przynoszący korzyści dla organizmu, musi być… wygodny. Tak, wygoda to nieodłączny element naszej codzienności, dzięki któremu jesteśmy w stanie działać na najwyższych obrotach.

Do salonu wybierasz wygodną kanapę. Do jadalni wygodne krzesła. Ale najważniejszym meblem w domu zawsze jest łóżko. Nieważne, czy małe, czy duże, drewniane czy z obiciem – jakkolwiek łóżko by nie wyglądało, zawsze najbardziej liczy się… jego wnętrze. Prościej mówiąc – po prostu materac. Zdajesz sobie sprawę z tego, że od tego, jak śpisz, zależy cały Twój kolejny dzień? Od tego, jak śpisz, zależą Twoje sukcesy w pracy, a nawet życie osobiste. Zatem zapraszamy do zapoznania się z obszernym tematem materacy do łóżek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wybór jest ogromny, bo przecież każdy z nas śpi inaczej.

Materace do spania dla dorosłych

Jakie materace do sypialni dostępne są na rynku?

- materace piankowe,

- materace sprężynowe,

- materace lateksowe,

- materace kieszeniowe,

- materace dla dzieci,

- materace termoelastyczne,

- materace wysokoelastyczne.

Wszystkie materace do sypialni dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego samodzielnie możesz wybrać materac, który będzie optymalny właśnie dla Ciebie i Twojego łóżka.

Materace piankowe

Jednym z rodzajów materacówmaterace piankowe, czyli stworzone z pianki poliuretanowej. Są one bardzo chętnie kupowane przez klientów, ponieważ charakteryzują się dużą plastycznością. Odkształcają się, dopasowując do kształtu ciała i do jego ciężaru. Nadają się do łóżek różnych rodzajów, długości, szerokości – jednym słowem są uniwersalne. Może z nich korzystać zarówno osoba dorosła, nastolatek jak i małe dziecko. Doskonale sprawdzi się również w przypadku osoby starszej, a także takiej, która przechodzi rehabilitację.

Pianka ugina się pod ciężarem ciała osoby i dostosuje się do jego kształtu. Moment zetknięcia się ciała z materacem piankowym daje wrażenie zapadania się, ale jest to jednocześnie uczucie bardzo przyjemne i służące komfortowi. Masz wrażenie, że taki materac nie sprawdzi się w przypadku osoby o dużej masie ciała albo w przypadku pary? Nic bardziej mylnego. Pianka poliuretanowa doskonale dopasowuje się do większych ciężarów, dając taką samą wygodę jak w przypadku jednej lekkiej osoby.

Wystarczy kilka dni spania na materacu piankowym, aby nie chciało się nigdy wyjeżdżać ze swojego domu! Jaki jest minus tego rozwiązania? Kiedy już się przyzwyczaisz, zmieniając łóżko na przykład podczas wyjazdu, prawdopodobnie się nie wyśpisz. Ale jest to mała niedogodność w porównaniu z tym, ile zalet mają tego rodzaju materace z pianki.

Materace sprężynowe i kieszeniowe

Sprężynowe materace do łóżek kojarzą się przede wszystkim ze skrzypieniem. Dzisiejsze produkty nie są jednak tym, co proponowano nam 30 lat temu. Dzisiejsze sprężyny nikomu nie będą wbijać się w plecy. Obecnie mamy do czynienia z materacami sprężynowymi lepszego rodzaju, dzięki czemu znajdują się one na drugim miejscu, zaraz za materacami piankowymi, jako jedne z najczęściej wybieranych przez klientów.

Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o cechy tego produktu? Fakt, że sprężyny wykonywane są z wysokiej jakości drutu. Dzięki temu właściwości sprężyste nie dają się we znaki śpiącemu – zamiast tego odczuwa on, jak sprężyny działają na jego kręgosłup i jak pozwalają mu odpoczywać. Sprężyny w materacach kieszeniowych umieszczane są właśnie w tzw. kieszonkach. Im więcej sprężyn znajduje się na metrze kwadratowym, tym lepsza podpora dla odpoczywającego ciała. Materace kieszeniowe charakteryzują się tzw. efektem punktowej elastyczności, dzięki czemu dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Materace dla dzieci

Materace do łóżek dziecięcych to bardzo ważny temat ze względu na to, że ciało dziecka – zwłaszcza kręgosłup – dopiero się rozwija. Szczególną uwagę na ten produkt należy zwracać już od pierwszych dni życia dziecka – to wtedy ciało malucha jest najbardziej delikatne i najbardziej narażone, jeśli zastosuje się nieodpowiednie, nieergonomiczne rozwiązania. Im lepsze warunki do snu zapewnimy dziecku, tym lepszej jakości życie będziemy mu w stanie dać na przyszłość. Materac dziecka do łóżka musi przede wszystkim dopasowywać się do kształtu jego ciała, co gwarantują wszystkie nasze materace z oferty.

W przypadku najmłodszych dzieci przyda się nakładka na materac, która uchroni wnętrze przed zniszczeniem, np. kiedy dziecko zmoczy się podczas snu. Warto też zwrócić uwagę na to, by dziecięcy materac do sypialni był hipoalergiczny, odporny na kurz i roztocza, dzięki czemu zapewni bezpieczeństwo podczas snu także pod względem higienicznym.

Nasze materace do spania są przygotowane na przyjęcie dziecka w pierwszych dniach jego życia. Są wygodne, odkształcają się odpowiednio, tak aby wspierać naturalne odruchy dziecka (np. zmianę pozycji spania).

Materace do łóżka dobiera się według własnych preferencji. Na pewno wiesz, w jakiej pozycji lubisz spać, czy wolisz, by było miękko, czy może twardo. Do własnych przekonań dodaj jeszcze trochę wiedzy na temat tego, co jest bezpieczne dla Twojego organizmu, a przede wszystkim kręgosłupa. Przecież to w głównej mierze od poziomu wypoczynku zależy, czy jutrzejszy dzień będzie tak samo udany jak dzisiejszy. U nas znajdziesz wszystko to, co ergonomiczne, wygodne i przyjemne w kontakcie z ciałem.Sprawdź, co zawiera oferta jaką przygotowało nasze studio materacy i wybierz materac najlepszy do łóżka dla siebie i swojej rodziny. 

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
29 5482
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
więcej... mniej
Sprężyna
więcej... mniej
Filtruj