Materace Piankowe


Materac piankowy do sypialni


Materac piankowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów materacy do spania. Decydują się na niego osoby śpiące samodzielnie, pary, a także rodzice małych dzieci. Dopasują się do kształtu i ciężaru ciała oraz zapewniają prawidłową pozycję kręgosłupa w trakcie snu.

Komfortowy materac piankowy

Pianki to materiał, który jest obecnie najszybciej rozwijającym się tworzywem na rynku. Wdrażanie nowych technologii z wykorzystaniem pianek różnych rodzajów to dzisiaj coś niemal naturalnego, dlatego jednym z najchętniej kupowanych dzisiaj materaców jest właśnie ten piankowy.

Trudno jednoznacznie określić cechy materaca piankowego, ponieważ jego modeli oraz zastosowanych rozwiązań jest bardzo dużo. Jedne są proste, inne nieco bardziej udoskonalone. W związku z tym można je znaleźć w różnych przedziałach cenowych i wybrać ten, który najbardziej odpowiada na wszystkie potrzeby.

Moment siadania lub kładzenia się na materacu piankowym jest niezwykły. Wydaje się, jakby dochodziło do zapadania się, a tak naprawdę pianka lekko ugina się pod ciężarem ciała. Kiedy już ułożysz się wygodnie, pianka odkształca się, dopasowując do kształtu Twojego ciała.

Materace piankowe – piankowy wkład

Struktura opisywanych materacy piankowych do spania opiera się na wykorzystaniu piankowego wkładu. A ten może być bardzo różny: od lateksu po poliuretanowe pianki, pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne, pianki HR czy visco-elastic. Ważne jest też to, że tworzywa do materaców piankowych powstają z zastosowaniem najnowszych rozwiązań. Zwraca się uwagę na ich ekologiczność oraz jak największą nowoczesność, dzięki czemu efekt zapiera dech w piersiach.

Dużą zaletą pianki jest to, że idealnie rozkłada się pod ciężarem ciała. Równomierne rozłożenie ciężaru ciała na materacu piankowym skutkuje zdrowym snem, a w wyniku tego daje dużo sił na kolejne codzienne wyzwania.

Fakt, że materac piankowy do spania idealnie współpracuje z ciałem człowieka, dopasowując się do jego potrzeb, jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów. Wysokogatunkowe pianki pozwalają uzyskać efekt, jaki nie śnił się nawet tym najbardziej wymagającym. Są to niezwykle wygodne i komfortowe materace do spania dla najbardziej wymagających użytkowników.

Są dużo lepsze niż tradycyjne materace sprężynowe, ponieważ zapewniają wysoki komfort podczas snu. Nie ma obaw, że po jakimś czasie użytkowania sprężyna wydostanie się na zewnątrz i zacznie uwierać. Na materacu piankowym możesz leżeć, nie martwiąc się, że niespodziewanie zaczniesz odczuwać dyskomfort.

Najwyższej jakości materace piankowe mają poza tym właściwości ortopedyczne, dzięki czemu są często wykorzystywane u osób, które muszą być poddawane rehabilitacji. Dbałość o odpowiednią postawę kręgosłupa to duży plus przemawiający za tym, że jest to jeden z najlepszych materaców na rynku.

Oddychające materace piankowe

Szukając odpowiedniego materaca dla siebie, na pewno zwracasz uwagę na to, czy da się na nim zachować czystość, czy nie będzie gromadził bakterii, które mogłyby się okazać dla Ciebie niebezpieczne. Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie higieny, to materace piankowe są idealną odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby.

Pianka jest materiałem bardzo przewiewnym, dzięki czemu w materacu ciągle dochodzi do wymiany powietrza. Aktywna wentylacja sprawia, że ani na pokrowcu, ani wewnątrz nie gromadzą się bakterie, pleśnie, grzyby i inne drobnoustroje. To bardzo ważne, zważywszy na fakt, że podczas snu pocimy się, oddając wilgoć właśnie do materaca. Ten jednak jest stale „wietrzony”, zatem niestraszne mu żadne bakterie. A ewentualne zabrudzenia można po prostu sprać, zdejmując pokrowiec.

Jeśli higiena to Twój numer jeden na liście cech nowego materaca, to bardzo dobrze trafiłeś.

Materace piankowe składane

Materace piankowe to wszechstronne produkty. Można je wykorzystywać na różny sposób, choć za każdym razem oczywiście do spania. Świetnie sprawdzą się nie tylko jako Twoje codzienne podłoże do odpoczynku, ale także jako łóżko dla gości, których witasz raz na jakiś czas i którym chcesz zapewnić komfort.

Materace piankowe można z powodzeniem rozłożyć i na ramie łóżka, i na podłodze, dzięki czemu mogą być używane w różnych warunkach. Jeśli szukasz pomysłu na to, gdzie położyć swoich gości, a kanapa w salonie już jest zajęta, to zawsze pozostaje podłoga. Materace piankowe składane można wykorzystywać właśnie w taki sposób, zapewniając innym wygodę podczas snu.  

Materace piankowe składane w kostkę są bardzo praktyczne, ponieważ można je przechowywać tak, że nie zajmują dużo miejsca. Zwykle cechują się również dość niską wagą, dzięki czemu łatwo je przenosić z miejsca na miejsce. Nadają się nie tylko dla gości, ale także na wakacyjny wyjazd, do namiotu, a nawet dla osoby towarzyszącej w szpitalu.

Materac piankowy do łóżeczka

Materac piankowy nadaje się nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci – nawet tych najmniejszych. Dzisiaj jest to wybór standardowy, na który decyduje się większość rodziców. Główną zaletą jest to, że materac piankowy do łóżeczka odpowiednio podtrzymuje rozwijający się kręgosłup malucha, zapewniając prawidłową postawę ciała w przyszłości. Równie ważna dla rodziców jest możliwość zachowania jak największej higieny, a tę, jak pisaliśmy wyżej, materac piankowy zdecydowanie zapewnia. To istotne ze względu na charakter snu małych użytkowników. Nocne moczenie nie przeszkodzi w dalszym użytkowaniu materaca, ponieważ jego pokrowiec można wyprać.

Materac piankowy dla noworodka powinien cechować się dużą sprężystością – nie może się zbytnio zapadać, ponieważ mógłby uniemożliwić dziecku ruchy. Niezbyt duża twardość ma za zadanie umożliwienie zmieniania pozycji podczas snu. Nie sposób nie wspomnieć o konieczności wykonania go z bezpiecznych materiałów, które zapewnią zdrowy sen.

Materac piankowy dla dzieci spełnia wszystkie normy, jakie powinien, by dać pełne bezpieczeństwo najmłodszym.

Materace piankowe to obecnie najbardziej nowoczesne rodzaje materaców. Dzięki nim możliwe jest wysypianie się w pełnym komforcie i budzenie się w doskonałym humorze i… w doskonałej kondycji organizmu. Sprawdzą się nie tylko dla dorosłych, ale dla dzieci, ponieważ dopasowują się do kształtu i ciężaru ciała użytkownika. Jeżeli szukasz odpowiedniego materaca do spania dla Siebie materac piankowy będzie najlepszym wyborem.

Filtruj według

Cena
265 2557
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
więcej... mniej
Filtruj