Materace Szpitalne

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Materace do szpitali

Materace szpitalne firmy Koło to materace specjalnego przeznaczenia, które wykorzystywane są dla osób z określonymi schorzeniami i urazami ortopedycznymi a także dla osób starszych w domach pomocy społecznej DPS. Są to materace z określonej konstrukcji modułowej zazwyczaj wykonane z ponacinanej pianki elastycznej poliuretanowej, wysokoelastycznej, pianki Kaltschaum o zwiększonej sprężystości.

Materace szpitalne z pianką Kaltschaum czyli pianką o zwiększonej sprężystości, która doskonale potrafi dopasować się do kształtu ciała pod wpływem ciężaru każdej osoby zapewniając również bardzo dobre podparcie dla ciała.

Materace szpitalne z pianką wysokoelastyczną o zwiększonej gęstości i sprężystości. Te cechy pianki wysokoelastycznej zapewniają jej długi okres przydatności i używania bez odkształceń. Materace do szpitali na bazie tej pianki również bardzo dobrze dopasowują się do kręgosłupa zapewniając dobre podparcie dla ciała.

Dobre materace do szpitali z pianką poliuretanową to materace również bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Zapewniają dobrą izolację termiczną zapewniając dobrą wentylację i przepływ powietrza.

Materace szpitalne są określane również jako materace modułowe. Ich ponacinana konstrukcja w formie kostki ułatwia wentylację i swobodny przepływ powietrza. Zapobiega to odparzeniom i odleżynom u pacjentów o ograniczonej możliwości poruszania się. Są one również określane jako materace przeciwodleżynowe lub wspomagające rehabilitację.

Materace szpitalne firmy Koło to materace jednoosobowe, które zostały wykonane jako produkty o znacznie większej trwałości.Do najbardziej popularnych rozmiarów materacy szpitalnych należą 80x 200cm; 90x200cm, 100x200cm.

Materace do DPS

W ramach modeli szczególnie polecane są takie modele jak:

- materac szpitalny Ortoplus,

- materac szpitalny Protect,

- materac szpitalny Varlo Plus.

Pokrowce na materace szpitalne

Większość materacy szpitalnych posiada pokrowce z zamkiem błyskawicznym, który ułatwia ich szybki zdejmowanie. Materiał z którego wykonany jest pokrowiec nie przepuszcza płynów zapewniając cyrkulację powietrza. Każdy pokrowiec zastosowany ma materacu szpitalnym firmy Koło nadaje się do prania w temperaturze 60 stopni C. Dzięki temu można łatwo utrzymać go w czystości i zapewnić prawidłową higienę.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pokrowiec
Twardość
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.