Łóżka

Pokazano 1-24 z 118 pozycji

Dobre łóżka do sypialniŁóżka do spania często wybieramy, zwracając uwagę na wygląd. Przekonamy Cię, że wygląd to nie wszystko, a dobranie choćby odpowiedniego stelaża wpłynie na jeszcze większy komfort snu. Wygodne łóżko do sypialni to połączenie aranżacyjnego designu, miękkiego komfortu i dobrego samopoczucia każdego dnia po przebudzeniu.

Znaczenie łóżek dla zdrowia i samopoczucia

Łóżka do spania to elementy naszej codzienności, o których marzymy najczęściej. Zastanawiasz się pewnie, jak to: marzymy? To proste. Pomyśl, czy nie zdarzyło Ci się podczas trudnego dnia w pracy przynajmniej raz zamarzyć o powrocie do własnego łóżka? Albo kiedy zdobywasz szczyt góry, czy nie marzysz o tym, aby po powrocie poczuć miękkość materaca i własnej pościeli? Nie raz i nie dwa zapewne miałeś okazję powiedzieć na głos, że najchętniej znalazłbyś się teraz w łóżku w sypialni. I tym samym udało Ci się zarazić tym pragnieniem inne osoby. No właśnie! Łóżka to zdecydowanie obiekty naszych codziennych marzeń. Czy jest jakiś inny przedmiot codziennego użytku, o którym myślimy w dzień i do którego lgniemy w nocy? Chyba nie, zatem niezbędne jest dobranie sobie takiego łóżka, w którym będzie się spało wygodnie i najbardziej komfortowo na świecie.

Wygodne łóżko do spania

Oprócz samopoczucia łóżka w naszej sypialni muszą zapewnić nam dobry sen. Tak, to dość obszerne określenie. Chodzi oczywiście o to, że łóżko ma być inwestycją w zdrowie całego ciała. Sen to czas na regenerację, odpoczynek i zbieranie sił do kolejnych wyzwań, a co z tego, jeśli pościelisz sobie na niewygodnym tapczanie albo na rozkładanym fotelu. O ile takie rozwiązanie sprawdzi się na chwilę, gdy brak innych możliwości, o tyle codzienne forsowanie swojej sylwetki na niewygodnym podłożu może być początkiem wielu schorzeń, zwłaszcza bólów kręgosłupa. Zdecydowanie lepiej już teraz pomyśleć o dobrym łóżku i ustrzec się ewentualnych problemów w przyszłości.

Zainwestuj zatem w dobre łóżko do Swojej sypialni dla siebie i swojej rodziny, a możesz być pewien, że odbije się to na lepszym starcie w codzienną aktywność. U nas z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu.

Z czego składają się łóżka?

Łóżka składają się z czterech podstawowych elementów:

- ramy,

- zagłówka,

- stelaża,

- materaca.

Żaden z nich nie jest ważniejszy. Tylko połączenie ze sobą ich wszystkich daje oczekiwane rozwiązanie, które nadaje się do każdej sypialni.

Rama łóżka

Jako że spanie na zbyt małym łóżku jest niezdrowe i nieprzyjemne, dobranie odpowiedniej długości ramy to pierwsza rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru tego mebla. Standardowa długość łóżka to 200 cm, a jego szerokość – 90 cm. Dla łóżka dwuosobowego będzie to co najmniej 140×200 cm. Osobom bardzo wysokim proponuje się zamówienie łóżka na wymiar. Rama może być drewniana, metalowa lub z obiciem (skórzanym albo materiałowym) – w zależności od tego, jaki styl jest Ci najbliższy.

Zagłówek – niezbędny element wygodnego łóżka

Zagłówek odnosi się nie tylko do aspektów estetycznych i dekoracyjnych. Co prawda dzięki niemu Twoja ściana znajdująca się bezpośrednio za łóżkiem pozostanie czysta, ale ktoś, kto wymyślił zagłówek miał trochę inny cel. Otóż pozwala on wygodnie się oprzeć, kiedy czytasz książkę lub komfortowo wypić herbatę na siedząco, kiedy dopadła Cię grypa. A może lubisz w łóżku oglądać filmy na laptopie albo zaraz po przebudzeniu sprawdzasz skrzynkę mailową? Bez względu na to, czy jest Ci bliższa wieczorna sielanka, czy poranna obowiązkowość, zagłówek pomoże Ci wygodnie się rozsiąść. W nocy też będzie mniej stresująco, bo nie będziesz musiał wstawać, żeby podnieść spadającą poduszkę.

Stelaż pod materac do łóżka

Stelaż do łóżka jest elementem, którego nie widać. Znajduje się pod materacem. Trzyma go i pozwala mu oddychać. Jest to bardzo ważna część, mimo że wydaje się, że mogłoby jej nie być. To on odpowiada za wygodę, ponieważ podtrzymuje materac w odpowiedniej pozycji i, co jeszcze ważniejsze, pozwala na swobodny przepływ powietrza pod nim. Bez stelaża nie ma łóżka. Jeśli przez jakiś czas spałbyś bez stelaża, materac prawdopodobnie stałby się wilgotny, co szybko doprowadziłoby do jego zniszczenia. Spanie na materacu bez stelaża jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niehigieniczne.

Stelaż do łóżka pod materac składa się z listew lub uchwytów, które są rozstawione w różnych odległościach od siebie.

Materac – centrum łóżka

Materac do spania zawsze pojawia się w parze ze stelażem. Trzeba wybrać odpowiedni dla swojego kręgosłupa oraz do własnych preferencji tak, aby spanie na nim było nie tylko komfortowe, ale i właściwe pod względem zdrowotnym. Twój kręgosłup powie Ci najlepiej, czy dany materac jest dla Ciebie, czy powinieneś dobrać jakiś inny.

Mitem jest powiedzenie, że im miększy materac, tym większy komfort. Tak naprawdę ten zbyt miękki niesie ze sobą ryzyko bólów kręgosłupa. Złotym środkiem między potrzebą miękkości a ergonomią dla sylwetki jest zakupienie materaca piankowego – ugina się on pod ciężarem ciała, by podczas snu, kiedy ciało równomiernie się na nim rozkłada, wracać do odpowiedniej, pożądanej przez Twój kręgosłup twardości.

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Łóżka, oprócz funkcji spania, mogą także pomieścić trochę rzeczy, na które trudno znaleźć miejsce gdzie indziej. Warto zatem rozważyć opcję zakupu łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel albo z szufladą. Dzięki temu będziesz mógł schować to, co za nic nie zmieści się w szafie. Pościel zawsze pod ręką to dobra opcja, zwłaszcza jeśli często przyjmujesz gości. Nie musisz wspinać się po drabince, żeby dostać się do najwyższej półki w szafie. Wystarczy, że schylisz się, a dodatkowe kołdry oraz poszewki już są w Twoim zasięgu.

Według wierzeń starożytnych Greków Morfeusz odpowiada za to, czy pojawiają się w naszym umyśle sny dobre i radosne, czy koszmarne. A nam wydaje się, że Grecy musieli w to wierzyć – w końcu musieli radzić sobie jakoś w sytuacji, w której brakowało im odpowiednich materaców do spania. Nie Morfeusz decyduje o Twoim śnie. Jesteśmy bliżsi powiedzenia jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz w wersji dosłownej. Dobre łóżka do sypialni pozwalają na piękne marzenia senne. Zapewnij je sobie sam, przyglądając się z bliska temu, co znajduje się w naszej ofercie.

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Rozmiar
Kolor
więcej... mniej
Pojemnik z:
Rozmiar
Pojemnik z:
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.