Stelaże z Regulacją

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Stelaż pod materac z regulacją wysokości


Stelaż pod materac z regulacją elektryczną lub ręczną wysokości pozwoli Ci na wygodny wypoczynek oraz na zadbanie o opuchnięte kostki. Sprawdź, za co odpowiada profesjonalny stelaż regulowany.

Stelaże do łóżka z regulacją

Mówi się, że stelaż to najważniejsza część łóżka. Ciekawe jest to, że go nie widać, wiec na pierwszy rzut oka nie wydaje się, żeby miał być jakoś szczególnie istotny. Okazuje się jednak, że to, co niewidoczne, spełnia bardzo ważne funkcje. Przed wszystkim wpływa na bezpieczeństwo dla kręgosłupa podczas odpoczynku na łóżku i zapewnia duży komfort spania.

Jego funkcję najlepiej zrozumieć poprzez wyobrażenie sobie, jak wygląda przekrój łóżka. Otóż materac trzeba na czymś położyć. Na czym, skoro rama łóżka zwykle nie ma wypełnienia? W tym miejscu właśnie pojawia się stelaż, czyli podparcie dla materaca.

Stelaż do łóżka z regulacją wysokości stanowi pewną podstawę, której można zaufać. Jest przewiewny, więc łóżku nie grozi gromadzenie się bakterii, materac oddycha, dzięki czemu utrzymuje świeżość.

Jak wygląda stelaż, że zapewnia tak duży komfort snu? Jest zbudowany z elastycznych deseczek-listewek, które umieszczone są wewnątrz ramy. Z wyglądu przypominają drabinę, są połączone równolegle do siebie, a prostopadle do ramy. O tyle różnią się od sztywnych listew, że uginają się pod ciężarem ciała, dając poczucie komfortu i pozwalając materacowi pracować. Najbardziej elastyczne są na środku. Im bliżej boków (ramy), tym są sztywniejsze – ze względu na potrzebę dobrego przymocowania do ramy.

Stelaże z regulacją wysokości zagłówka, zanóżka to możliwość spędzania czasu w łóżku nie tylko w pozycji leżącej, ale także siedzącej lub z podniesionymi nogami. Dzięki temu łatwiej wykonywać niektóre czynności bez szkody dla kręgosłupa. Z kolei podniesienie nóg sprawia, że łatwiej poradzić sobie z obrzękiem stóp i nóg. Ale o tym więcej przeczytasz poniżej.

Co to jest stelaż z regulacją wysokości?

Jeśli chodzi o szczegółowe zadania stelaża z regulacją wysokości, to są one nieco bardziej zaawansowane niż proste stelaże. Dzięki nim można dowolnie zmieniać wysokość, na jakiej się siedzi lub leży. Stelaże z regulacją sprawdzają się w przypadku obrzęków nóg. Jeśli często w wyniku zmęczenia całodzienną pracą Twoje nogi potrzebują odpoczynku, ponieważ są obrzmiałe, podnoszony materac może im pomóc wrócić do formy. Kładąc się na łóżku z uniesionymi nogami, możesz nie tylko odpocząć, ale też pobudzić prawidłowe krążenie krwi. Stopy i nogi szybko wrócą do normalnego stanu.

Możesz też leżeć z podniesioną drugą częścią ciała – tułowiem. Dzięki temu łatwiej i wygodniej czyta się książkę lub ogląda telewizję (choć to ostatnie nie jest polecane bezpośrednio przed snem ze względu na możliwe powodowanie trudności z zaśnięciem). Czemu jest to tak bardzo zalecane? Otóż uniesienie pleców w stosunku do innych części ciała poprawia oddychanie. Poza tym głowa znajduje się w lepszej pozycji, nie wymuszając nienaturalnej postawy dla kręgosłupa. Jest jeszcze jedna duża zaleta – otóż regulacja dla pleców pozwala ograniczyć chrapanie. Jeśli Twoja druga połówka chrapie, śpiąc, postaw na podniesienie materaca, dzięki czemu sen Was obojga będzie znacznie przyjemniejszy.

Czy stelaże z regulacją niszczą materace?

Klienci, którzy zastanawiają się nad kupnem stelaża z regulacją wysokości, często zadają pytanie, czy aby nie zniszczy on materaca dobrej jakości. To zrozumiałe, ponieważ wydaje się, że ciągłe zmienianie wysokości może nadszarpnąć dobry stan materaca. Jednak niespokojnych klientów uspokajamy – stelaże z regulacją nie wpływają negatywnie na stan materaca, o ile są odpowiednio dobrane. Trzeba zadbać o kompatybilność stelaża i materaca, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystywanie ich przez długie lata bez żadnego uszczerbku na żadnym z nich i z pełnym zadowoleniem. Aby tę kompatybilność zapewnić, można wyposażyć się dodatkowo w solidne stabilizatory do umieszczenia w części, gdzie znajdują się nogi i, i po dwóch bokach materaca.

Rodzaje stelaży pod materac z regulacją wysokości

Istnieje kilka typów stelaży pod materac z regulacją:

- stelaże regulowane ręcznie – pozwalają regulować podnóżek i zagłówek; do podniesienia trzeba użyć siły rąk, a dopiero potem się na nich położyć; takie rozwiązanie jest Ci na pewno znane na przykład ze szpitala,

- stelaże regulowane elektrycznie – istnieje tutaj więcej opcji do wyboru, możesz dowolnie ustawiać poziom wysokości; taka opcję można zamontować przy niemal każdym łóżku; sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego z boku sterownika,

- stelaże sterowane pilotem – to jeszcze wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie musisz używać siły rąk, za to możesz od razu położyć się i z przyjemnością odczuwać, jak Twoje ciało się unosi; te stelaże sprawdzą się zwłaszcza u osób chorych, które nie mogą samodzielnie wychodzić z łóżka – dzięki pilotowi mogą one same decydować o wysokości materaca i dowolnie ją ustawiać w każdym momencie.

Stelaż z regulacją twardości

Nie tylko wysokość, ale i twardość w stelażu można regulować. Zwykle jest to wykonane na zasadzie ruchomej warstwy pianki, która można przekładać i w ten sposób otrzymać odpowiednią twardość dla siebie. Dzięki temu, kupując jeden materac, otrzymujesz kilka typów twardości, którą możesz dowolnie zmieniać.

Możliwe jest zakupienie stelaża z regulacją twardości zarówno jednoosobowego, jak i dwuosobowego.

Dzięki jego wykorzystaniu kręgosłup może być odpowiednio podpierany, a Ty będziesz wysypiał się za każdym razem i z nową energią wstawał rano z łóżka.

Wymiary stelaży z regulacją

Wymiary stelaża z regulacją wysokości są dostosowane do standardowych wymiarów łóżek:

- 80×200 cm,

- 90×200 cm,

- 100×200 cm,

- 120×200 cm,

- 140×200 cm,

- 160×200 cm,

- 180×200 cm,

- 200×200 cm.

Możliwe jest również zamówienie stelaża o innych, niestandardowych wymiarach dopasowanego do równie niestandardowego łóżka. Stelaż z regulacją wysokości to dość ekskluzywne rozwiązanie, które coraz częściej jest wybierane przez klientów. Dzięki niemu można uczynić swoje łóżko jeszcze bardziej komfortowym miejscem, w którym przyjemnie będzie się nie tylko spało, ale i spędzało wolny czas i poprawiało stan swojego organizmu.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Regulacja z:
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.