Łóżka Sosnowe

Pokazano 1-24 z 41 pozycji

Łóżka sosnowe do sypialni


Łóżka sosnowe do sypialni oraz do pokoju dziecka cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością wśród klientów. Łóżko sosnowe jest piękne, wpasowuje się we wnętrza, a przede wszystkim jest tańsze niż dąb.


Meble z sosny. Co to za materiał?

Sosna jest jednym z najbardziej ekonomicznych materiałów. Kosztuje stosunkowo niewiele, zatem nie dziwi fakt, że znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o materiały wybierane do produkcji różnego rodzaju mebli. Dlaczego tak jest? Sosnę bardzo łatwo pozyskać, nie stanowi więc materiału trudno dostępnego.

Sosna ma wąskie i długie igły. Rośnie w klimacie umiarkowanym. Ma niewielkie wymagania glebowe, w związku z tym jest jej naprawdę dużo. Można ją spotkać w sporych skupiskach, porasta dużą część naszego kraju, dlatego nie mamy problemu z jej pozyskaniem.

Jest chętnie wykorzystywana w przemyśle meblarskim, ponieważ jest bardzo łatwa w obróbce. Oprócz tego szybko się suszy, więc i dość szybko można zacząć ją wykorzystywać po ścięciu.


Wady łóżek sosnowych

Łóżko z sosny, mimo wielu niewątpliwych zalet, ma też parę wad, o których warto wiedzieć przed zakupem. Charakterystyczną cechą sosny jest to, że ciemnieje z upływem czasu na skutek działania promieni słonecznych. Łóżko, będąc przez dłuższy czas wystawione na słońce, zmieni kolor, czego właściciel może nawet nie zauważyć. W przypadku łóżka sosnowego jest to o tyle niewielki problem, że ten mebel nie jest wystawiany na słońce ani poddawany działaniom promieni słonecznych, bo przecież znajduje się cały czas w domu. Zatem z tym minusem można sobie bez problemu poradzić.

Drewno sosnowe, jak wielu pewnie wie, nie jest tak twardym materiałem jak dąb. W porównaniu z nim jest dość miękkie, zatem mniej wytrzymałe. To wszystko jednak przekłada się na niższą cenę produktu.


Pielęgnacja łóżek sosnowych

Meble sosnowe w tym łóżko sosna muszą być poddawane pielęgnacji w zależności od tego, czym są pokryte. Jeśli warstwą wierzchnią jest na nich lakier, konieczne jest stosowanie środków antystatycznych, które uniemożliwiają pojawianie się na powierzchni łóżka drobinek kurzu. To nie wszystko. Przecierając powierzchnię, nie można stosować rysujących ściereczek. Najbardziej nadadzą się ściereczki z mikrofibry, które nie porysują powierzchni. Powinno się wykluczyć także ściereczki z ręczników w papierowych. Nawet jeśli przy pojedynczych użyciach nie będzie widać żadnych zarysowań, to po jakimś czasie na powierzchni pojawi się dużo małych rys, które ujawnią się pod światłem.

Z kolei jeśli meble sosnowe są pokryte woskiem, należy je pielęgnować z użyciem specjalnego preparatu – mleczka z dodatkiem wosków. Nakłada się go także miękką, nierysującą powierzchni szmatką.


Wymiary łóżek sosnowych

Drewniane łóżka sosnowe dostępne są w takich samych wymiarach jak łóżka wykonane z innych materiałów. Oprócz tego możliwe jest złożenie indywidualnego zamówienia, które zakłada, że klient otrzymuje łóżko na konkretny wymiar, odbiegających od tych standardowych.

Oto standardowe wymiary łóżek sosnowych:

Wymiary łóżek sosnowych pojedynczych:

- łóżko sosnowe 80×200 cm,

- łóżko sosnowe 90×200 cm,

- łóżko sosnowe 100×200 cm.

Wymiary łóżek z drewna sosnowego podwójnych:

- łóżko sosna 120×200 cm (do małych sypialni),

- łóżko sosna 140×200 cm,

- łóżko sosna 160×200 cm,

- łóżko sosna 180×200 cm,

- łóżko sosna 200×200 cm.


Wnętrze z łóżkiem sosnowym

Łóżko sosnowe to bardzo dobry wybór do sypialni. Dzięki swojej ciekawej barwie sprawi, że w pokoju będzie bardzo przytulnie. Jako że ma jasny i delikatny kolor, doskonale wpasuje się we wnętrza pokryte pastelowymi kolorami.

A jeśli Twoja sypialnia ma ciemniejsze barwy, a Tobie zależy na zastosowaniu drewna sosnowego, możesz je pomalować, tak aby dopasować je do wnętrza. Jakie kolory mamy do wyboru? Jest sporo barw do wyboru. Może to być np. kolor dębu, orzecha albo olchy. Z kolei jeśli marzy Ci się sypialnia w stylu prowansalskim, marynarskim lub innym, który wykorzystuje białe meble, możesz drewno sosnowe wybielić. Będzie świetnie wyglądało, a Ty niskim kosztem osiągniesz to, o czym marzyłeś. Przestrzenie wykorzystujące meble w kolorze białym będą kojarzyć się z delikatnością. Zachwycą minimalizmem. Najlepsze jest to, że wpasują się nie tylko w wyżej wymienione style. Możesz je postawić także przy wyborze nienazwanego stylu – po prostu własnego, w którym wykorzystujesz to, co Ci się podoba.

Łóżka z drewna sosnowego do sypialni są ponadczasowe. Jeśli raz postawisz je w swojej sypialni, nie będziesz musiał ich zmieniać przez długi czas.


Łóżka sosnowe dla dzieci

Jako że łóżko sosnowe pochodzi z naturalnego materiału, jest bardzo bezpieczne dla dzieci. Rodzice często zwracają uwagę na to, co unosi się w sypialni ich dzieci, chcąc zapewnić im jak najbezpieczniejszy sen i odpoczynek w ciągu dnia. Dobranie do sosny odpowiednich lakierów bezpiecznych dla zdrowia pozwoli bez zmartwień oddać łóżko w użytkowanie dziecka. Wszyscy – zarówno dzieci, jak i rodzice – będą spać spokojnie.

Samo drewno sosny nie przyciąga kurzu, jest więc bardzo higieniczne. Wokół miejsca, w którym się znajduje, nie zauważysz zawirowań tańczących w powietrzu drobinek kurzu. Z kolei zabezpieczone różnymi rodzajami lakierów czy wosków potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, o której pisaliśmy powyżej.


Łóżko sosnowe czy inne?

Znając wady i zalety łóżek sosnowych, możesz szybciej podjąć decyzję dotyczącą kupna konkretnego produktu. Jeśli zależy Ci na dobrym stosunku ceny do jakości, to sosna będzie odpowiednim wyborem. Świetnie wygląda, prezentując się tak samo dobrze jak wszystkie rodzaje drewna. Jest, co prawda, mniej wytrzymała niż na przykład dąb, jednak ciągle pozostaje drewnem, czyli materiałem dużo lepszym niż płyta meblowa, plastik czy inne tworzywa.

Dobre łóżko drewniane to gwarancja dobrego snu, dlatego postaw na sprawdzone rozwiązania. Takim jest właśnie sosna wybierana przez wielu użytkowników drewnianych mebli do sypialni.

Łóżka sosnowe pozwolą swoim użytkownikom spać wygodnie, bezpiecznie i w pełni ekologicznie. Postaw na takie rozwiązania, które sprawią, że będziesz w pełni zadowolony. Wybierając konkretny produkt, sprawdź, jaka jest jakość jego wykonania; oceń również aspekt wizualny. Zapoznaj się z naszą sosnową ofertą.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Kolor
Pojemnik z:
Rozmiar
Pojemnik z:
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.