Poduszki ergonomiczne

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Poduszka ergonomiczna do spania

 

Poduszka ergonomiczna to produkt, dzięki któremu możliwy jest pełen wypoczynek. Spanie na poduszce ergonomicznej zapewnia prawidłową postawę kręgosłupa. Jest to szczególnie istotne u osób, które na co dzień borykają się schorzeniami kręgosłupa i z bólem, choć mogą z niej korzystać także wszyscy inni.

 

Zdrowotne poduszki ortopedyczne

Odkąd zaczęliśmy sobie zdawać sprawę z tego, że wygoda jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, staramy się kupować dobre produkty. Skupiamy się na naszym zdrowiu, dlatego najpierw dobieramy odpowiadający naszej sylwetce i wadze materac, a następnie dokładamy do niego tak samo bezpieczną dla zdrowia poduszkę. Poduszka ergonomiczna jest niezbędna nie tylko osobom, które na co dzień zmagają się z bólami kręgosłupa, ale też tym, którzy na szczęście ich nie odczuwają. Dzięki niej maleje ryzyko, że kiedyś pojawi się związany z sylwetką problem. Spanie na takiej odpowiednio wyprofilowanej poduszce wspomaga jakość i komfort snu poprzez dbałość o to, jak ułożony jest szyjny odcinek kręgosłupa.

Obecnie na rynku znajduje się bardzo dużo różnych rodzajów poduszek ergonomicznych. Z jednej strony – to dobrze, ponieważ wybór jest szeroki. Z drugiej jednak strony ten wybór może sprawiać trudności – trzeba bowiem wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę, aby kupić dobry produkt.

Mylna może być dla klienta nazwa. Istnieje kilka różnych nazw dla poduszki, której zadaniem jest wspieranie sylwetki. Poduszka ergonomiczna to to samo co poduszka na kręgosłup czy poduszka zdrowotna albo poduszka ortopedyczna. O ile nazwa Cię nie zmyli, powinieneś szybko trafić na coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało.

 

Poduszka ergonomiczna – jak wygląda?

Poduszka ergonomiczna cechuje się wyglądem, który sporo się różni od wyglądu popularnej tradycyjnej poduszki. Jest specyficznie wyprofilowana – z jeden strony wyższa, z drugiej niższa, a w środku jest niewielkie wgłębienie na całej jej długości. Mówi się, że taka poduszka zdrowotne posiada dwa garby. Jako że poduszka poduszce nie równa, każda z poduszek ergonomicznych może wyglądać nieco inaczej. Zachowane zostają wspomniane „garby”, jednak różnią się one wysokością lub połączeniem, inna jest także przestrzeń pozostająca między nimi.

Zawsze sprawdzaj, czy poduszki na kręgosłup, które wybierasz dla siebie lub swoich bliskich, faktycznie będą dobre dla sylwetki. Na rynku znajduje się sporo produktów, które funkcję spełniają wyłącznie dzięki nazwie. Nasze produkty to gwarancja dobrego wyboru. Są one tak wyprofilowane, by zapewniać wygodny sen, ale przede wszystkim, by wspierać prawidłową postawę ciała podczas snu. Nie musisz mieć obaw, ponieważ nasze produkty zapewniają zdrowy sen i są wysokiej jakości zarówno jeśli chodzi o użyte materiały, jak i sposób produkcji.

 

Czym jest poduszka ergonomiczna?

Poduszka ergonomiczna to po prostu poduszka na kręgosłup szyjny. Wspiera ona prawidłowe ułożenie kręgosłupa, dzięki czemu zostaje zachowana jego naturalna krzywizna. Jest to najwygodniejsza pozycja dla kręgosłupa, dlatego że stanowi pozycję naturalną, tę, w której kręgosłup czuje się najlepiej. Ściślej mówiąc, krążki międzykręgowe, czyli dyski, podczas snu mają szansę się prawidłowo nawodnić. Mięśnie i więzadła z kolei lepiej się relaksują, a przez to rano czujemy się naprawdę wypoczęci.

Tradycyjne poduszki nie wspierają prawidłowego ułożenia kręgosłupa, dlatego powinny zostać zamienione na te, które określa się jako poduszki zdrowotne.

 

Zalety poduszki ergonomicznej

Zbierzmy w jednym miejscu wszystkie zalety, jakie niesie ze sobą spanie na poduszce na kręgosłup szyjny. Oto one:

- odciążenie kręgów szyjnych,

- wypoczynek dla mięśni i więzadeł,

- obniżenie napięcia mięśniowego,

- korygowanie obręczy barkowej,

- prawidłowe, naturalne ułożenie szyi, barków i głowy,

- umożliwienie pełnego wypoczynku i wysypiania się.

 

Poduszka na kręgosłup szyjny

Jeśli do tej pory w poduszce ceniłeś przede wszystkim miękkość, nie martw się – nie musisz z tego rezygnować, kupując poduszkę ergonomiczną. Miękkość to jedna z cech poduszki zdrowotnej, chociaż nie najważniejsza.

Najlepiej sprawdzi się poduszka wykonana z pianki termoelastycznej. Produkty wykonane z pianki termoelastycznej są tak zaprojektowane, by odpowiadać na kształt sylwetki (w tym przypadku szyi). Reagują na ciepło organizmu, układając się w odpowiedni sposób i dopasowując do potrzeb.

Nie tylko materiał wykonania, ale także materiał, którym obleczona jest poduszka, jest istotny. Ten z kolei odpowiada za przyjemność podczas kładzenia się na poduszce. Taki materiał dostosowuje się indywidualnie do siebie, ponieważ każdy z nas odczuwa inny komfort podczas spania, lubi też mieć blisko twarzy inne materiały.

 

Dla kogo poduszka na kręgosłup?

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa. Równie dobrze może z niej korzystać ten, kto żadnego bólu nie odczuwa, natomiast chce, by dobry stan utrzymał się u niego jak najdłużej.

Jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Nie powinny jej stosować jedynie niemowlaki i małe dzieci – dla nich najkorzystniejsze jest leżenie na płaskiej poduszce. Szczególnie sprawdzi się w przypadku kobiet w ciąży. Bóle kręgosłupa to codzienność w zaawansowanej ciąży, dlatego warto wspierać swoja sylwetkę także z wykorzystaniem odpowiedniej poduszki. Przyda się także sportowcom, który na co dzień są narażeni na bóle różnych części ciała. Prawidłowa pozycja podczas snu, jaką zapewnia taka poduszka, na pewno wpłynie na osiąganie konkretnych wyników sportowych. Nie ma żadnych przeciwwskazań do użytkowania poduszki ergonomicznej.

Profilowane poduszki z pianki termoelastycznej

Poduszka ergonomiczna to dobry wybór dla każdego, kto chce zainwestować w przyszłość swojego kręgosłupa. Dzięki niej każdy wypoczynek będzie się wiązał z komfortem. Zdrowa pozycja do snu to zawsze ta naturalna. Poduszki ergonomiczne pozwalają przyjmować naturalną pozycję, która sprawi, że będziesz się budził wypoczęty i zapewnisz sobie bezpieczeństwo.  Pamiętaj, żeby wybierać tylko poduszki najwyższej jakości, ponieważ właśnie takie wesprą Cię w Twoich zamierzeniach i marzeniach o zdrowym wypoczynku.

Filtruj według
Cena
Producenci
Pokrowiec
Twardość
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.