Materace Ortopedyczne

295,00 zł

Materac Podróżny Koło

1 Opinie
Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
PODRÓŻNY
Zabierz go ze sobą i ciesz się chwilami odprężenia, gdziekolwiek Cię droga zaprowadzi.
580,00 zł

Materac Piankowy Junior Koło

Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
JUNIOR
Odkryj, jak sen może stać się przyjemnością i zdrowym nawykiem dzięki materacowi, który został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach.
617,00 zł

Materac Piankowy Kombilatex 12 Koło

Materace dla dzieci
M&K foam Koło
KOMBILATEX 12
Ten materac jest stworzony, by dostarczyć Ci spokojnego i zdrowego snu, czerpiąc korzyści z doskonałego połączenia wyjątkowej warstwy lateksu i elastycznej pianki poliuretanowej.
683,00 zł

Materac Piankowy Kombilatex 15 Koło

Materace dla dzieci
M&K foam Koło
KOMBILATEX 15
Ten materac jest stworzony, by dostarczyć Ci spokojnego i zdrowego snu, czerpiąc korzyści z doskonałego połączenia wyjątkowej warstwy lateksu i elastycznej pianki poliuretanowej.
810,00 zł

Materac Kieszeniowy Estrella Visco Koło

12 Opinie
Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
ESTRELLA VISCO
Ten solidny materac oferuje niezawodne wsparcie dla Twojego ciała oraz specjalne właściwości ortopedyczne, zapewniając Ci spokojny sen i redukcję bólu.
983,00 zł

Materac Piankowy Bahrain Koło

Materace Termoelastyczne
M&K foam Koło
BAHRAIN
Poznaj materac piankowy Bahrain M&K foam Koło - synonim luksusu, jakości i wygody, który spełni Twoje najwyższe oczekiwania.
1 066,00 zł

Materac Kieszeniowy Estrella Lux Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
ESTRELLA LUX
Materac kieszeniowy Estrella Lux to gwarancja komfortu i wygody. Idealny wybór dla osób lżejszych lub mających problemy ortopedyczne.
1 121,00 zł

Materac Piankowy Monaco Koło

Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
MONACO
Materac piankowy Monaco zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Odporny na deformacje i zniekształcenia.
1 148,00 zł

Materac Piankowy Tytan Koło

Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
TYTAN
Skierowany głównie do osób, które poszukują średnio twardego lub twardego materaca. Tytan oferuje najwyższą jakość i wyjątkowy komfort snu.
1 212,00 zł

Materac Lateksowy Ibiza Koło

Materace Lateksowe
M&K foam Koło
IBIZA
Jeśli cenisz sobie wysoką jakość, doskonałe wsparcie dla kręgosłupa, optymalną cyrkulację powietrza i właściwości antyalergiczne, to jest to idealny wybór dla Ciebie.
Pokazano 1-24 z 63 pozycji

Materace ortopedyczne do spania


Materace ortopedyczne do spania i sypialni pozwalają na wygodny sen, pełniąc jednocześnie funkcję profilaktyczną – chronią przed odkształceniami kręgosłupa. Wspierają te osoby, które na co dzień zmagają się z problemami z kręgosłupem.

Materace zdrowotne ortopedyczne

Podczas snu nasze ciała powinny być ułożone w jak najbardziej bezpiecznej pozycji. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, czym jest ta bezpieczna pozycja, skupiając się na wygodzie. Co ciekawe, to, co wydaje się wygodne, nie zawsze takie jest. A nawet jeśli takie się wydaje, nie zawsze jest bezpieczne dla zdrowia. Odpowiednia pozycja kręgosłupa podczas snu to gwarancja zdrowia i pełnego wypoczynku.

Z myślą o tych, którzy mierzą się na co dzień z problemami z kręgosłupem, powstały materace ortopedyczne. Są one dostosowane do potrzeb bolących pleców, dzięki czemu uniemożliwiają pogłębianie się schorzeń podczas snu.

Materac ortopedyczny na chory kręgosłup

Materac ortopedyczny jest w stanie spowolnić rozwój choroby, dzięki czemu kręgosłup odpoczywa w pełni, a kolejnego dnia jest gotowy do podejmowania wysiłku. A co jeśli materac nie jest dobrze dobrany? Jakie mogą być skutki długotrwałego użytkowania materaca, który nie stanowi odpowiedniego podparcia dla pleców albo, co gorsza, spania nie na materacu, ale na niewygodnej wersalce czy kanapie?

Skutki spania na źle dobranym materacu są następujące:

- ułożenie kręgosłupa w nieodpowiedni, nienaturalny sposób,

- bóle pleców,

- zwyrodnienia i skrzywienia kręgosłupa,

- bóle głowy,

- bóle kończyn,

- drażliwość,

- roztargnienie,

- bezsenność,

- przybieranie na wadze,

- apatia,

- niechęć do uprawiania sportu czy ruchu w ogóle.

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że musisz zmienić swój materac do spania, to:

- katar – uczucie zatkanego nosa zaraz po przebudzeniu może być związane z materiałami użytymi do wykonania materaca, w takim przypadku najlepiej sprawdzi się materac antyalergiczny,

- osłabienie popędu seksualnego – związane z brakiem solidnego odpoczynku spowodowanego materacem niedostosowanym do potrzeb sylwetki,

- niewysypianie się – mimo że śpisz osiem godzin, czujesz zmęczenie; powodem tego może być spanie źle dobranym materacu,

- problemy z cerą – zły materac, niewysypianie się, a w konsekwencji pojawienie się problemów skórnych to jeden z typowych objawów.

Choć wszystkie powyższe objawy można przypisać także do innych przyczyn, schorzeń czy chorób, w wielu przypadkach pojawiają się jako wynik źle dobranego materaca. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pojawienia się negatywnych objawów jest zakupienie materaca ortopedycznego, który jest dostosowany do potrzeb bolących kręgosłupów, dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.

Specjalny materac ortopedyczny

Materac ortopedyczny powstał po to, by zapobiegać odkształceniom kręgosłupa i by wspierać te kręgosłupy, które już są w jakimś stopniu zdeformowane. Odpowiadają za to, by podczas snu układać kręgosłup w jak najbardziej naturalnej pozycji. Właściwa pozycja kręgosłupa to najważniejszy cel, jaki stawia się materacom wszelkich typów. Poza tym materac ortopedyczny pozwala rozmieścić nacisk na ciało tak, by był on odczuwalny na całej powierzchni. W ten sposób części wypukłe są odciążone, natomiast te wklęsłe są odpowiednio podparte.

Materace ortopedyczne posiadają siedem stref twardości, co oznacza, że każda część ciała otrzyma od nich odpowiednie podparcie. Specjalny materac jest niezbędny w przypadku, gdy mamy do czynienia z takimi problemami z kręgosłupem jak: skolioza, lordoza, ból w odcinku lędźwiowym.

Materac ortopedyczny z certyfikatem

Czym różni się materac ortopedyczny od innych materacy? Aby mógł być określony jako materac ortopedyczny, zdrowotny czy medyczny musi posiadać odpowiednie certyfikaty w tym OEKO-TEX o PZH.

- Atest Polskiego Zakładu Higieny – ten gwarantuje, że produkt nie wpływa negatywnie ani na człowieka, ani na środowisko oraz że posiada dobry, bezpieczny skład; materac ortopedyczny musi posiadać ten atest, ponieważ jest to jeden z najważniejszych certyfikatów,

- Certyfikat Oeko-Tex – daje on wiedzę o zastosowanych w materacu piankach oraz wykorzystanych do produkcji tkaninach; wydawany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych; materac posiadający taki certyfikat jest wytworzony z materiałów bezpiecznych dla środowiska i dla zdrowia człowieka; sprawdzi się dla osób z alergiami i uczuleniami.

Materace zdrowotne do sypialni są poddawane wielu testom, dzięki czemu ich działanie na kręgosłup człowieka jest szczegółowo sprawdzone. Kupując materac ortopedyczny, można mieć pewność, że wybrało się dobrze i że będzie to miało dobry wpływ na zdrowie i codzienne samopoczucie.

Materace ortopedyczne rozmiary

Materace ortopedyczne o właściwościach zdrowotnych są dostępne na rynku w różnych rozmiarach. Można je dopasować do własnego łóżka, sprawiając, by było jak najbardziej wygodne. Można wybierać spośród następujących rodzajów:

a) materace ortopedyczne jednoosobowe 

b) materace ortopedyczne dwuosobowe.

Ten najprostszy podział zawiera następujące wymiary materacy zdrowotnych:

a) 

- materac ortopedyczny 80×200 cm,

- materac ortopedyczny 90×200 cm,

- materac ortopedyczny 120×200 cm. 

b)       

- materac ortopedyczny 140×200 cm,

- materac ortopedyczny 160×200 cm,

- materac ortopedyczny 180×200 cm,

- materac ortopedyczny 200×200 cm.

Materace orto na wymiar

Jak każdy zdrowy materac ortopedyczny - medyczny, można kupić na zamówienie. Stworzenie materaca o indywidualnych wymiarach dostosowanych do Twoich potrzeb, jest możliwe do realizacji.

Materace ortopedyczne dla dziecka

Możliwe jest również zakupienie materaca ortopedycznego dla dziecka. Będzie on wspierał rozwój najmłodszych, sprawiając że ich kręgosłupy będą zdrowe. Dzięki temu unikną problemów i bólu w przyszłości. Należy dobrać odpowiednią grubość oraz rozmiar, a także dopasować go do ciężaru ciała dziecka.

Materace zdrowotne na chory kręgosłup i bolące plecy

Materac ortopedyczny to dobry wybór na chory kręgosłup i bolące plecy.Są to materace do spania o właściwościach zdrowotnych. Nieważne, czy jesteś w sile wieku, czy jesteś młodym człowiekiem. Dla każdego materac ortopedyczny będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli borykasz się z problemami z kręgosłupem, to na pewno ulży Ci w bólach i poprawi jakość spania, a potem codziennego funkcjonowania. A jeśli dotąd żadnych problemów nie odczuwasz, stanie się profilaktycznym zadbaniem o plecy.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
Sprężyna
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.