Materace Kieszeniowe


Materace kieszeniowe do łóżka


Materace kieszeniowe do łóżka w sypialni to współczesna odpowiedź na potrzeby klientów ceniących tradycyjne rozwiązania. Są osadzone na sprężynach i zapewniają komfort podczas snu. Wbrew pozorom nie są tym produktem, który można było dostać jeszcze 20 lat temu. Unowocześnione są odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego użytkownika.

Współczesne materace kieszeniowe

Sprężyny to coś, co najbardziej kojarzy się ze spaniem i z materacem. Może nie z tym współczesnym, jednak w naszej pamięci wciąż pojawiają się skrzypiące materace sprężynowe. Dzisiejsze materace ze sprężynami nie mają jednak wiele wspólnego z tymi dawnymi. Współcześnie ich wytwarzanie jest już na takim poziomie, że nikomu nie grozi sprężyna, która wydostała się na zewnątrz w środku nocy.

Współczesne materace kieszeniowe do łóżka, mimo że faktycznie wykorzystują sprężyny, nie są w niczym podobne do tych sprzed lat. Profesjonalnie wykonane zapewniają komfort podczas spania, a użytkownik w żadnym momencie nie wyczuje znajdujących się pod nim sprężyn. Im więcej sprężyn, tym większy komfort podczas snu.

Dla kogo materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe są tańszym rozwiązaniem, dlatego sprawdzą się w przypadku osób, które nie chcą przeznaczać zbyt wysokiego budżetu na wyposażenie sypialni.

To odpowiednia odpowiedź dla osób, które cenią klasykę i są przyzwyczajone do tradycyjnych rozwiązań. Produkt, jakim jest materac sprężynowy kieszeniowy, nie wydaje żadnych odgłosów, więc zapewnia spokojny sen bez konieczności budzenia się w nocy. To równocześnie rozwiązanie najbardziej kojarzące się z dawnymi modelami.

Materace kieszeniowe sprawdzą się dla par, ponieważ połączone sprężyny nie przenoszą drgań, a co za tym idzie, kiedy jedna osoba zmienia pozycję, druga tego nie odczuwa.

Sprężyny w materacach kieszeniowych

Niska cena to zawsze kusząca cecha produktu, jednak trzeba pamiętać, że materace kieszeniowe zużywają się wcześniej niż chociażby piankowe. Nie jest to jednak cecha, która miałaby przemawiać za tym, że nie sprawdzają się one w użytkowaniu. Wręcz przeciwnie! Materace kieszonkowe są często wybieraną przez klientów opcją. Odpowiednio wykorzystywane posłużą przez kilka dobrych lat.

Te współczesne są tak zaprojektowane, aby sprężyny działały oddzielnie. Umieszcza się je w osobnych materiałowych „kieszeniach” (stąd nazwa), dzięki czemu nie zużywają się zbyt szybko. Są połączone za pomocą jednego drutu, jednak podczas działania nie są od siebie zależne. Sprężyny umieszczone w „kieszeniach” dają plus w postaci elastyczności punktowej, czyli pracują w tym miejscu, w którym znajduje się punkt nacisku. Chodzi o to, że tam, gdzie ciało człowieka tego potrzebuje, sprężyny kieszeniowe działają, odpowiednio je podpierając. Natomiast tam, gdzie to niepotrzebne, ciało jest wolne od nacisku. Dzięki temu materac może dopasowywać się idealnie do kształtu ciała, pozwalając mu przyjmować prawidłową, naturalną pozycję podczas snu. Odpowiednie podparcie dla całego kręgosłupa jest bardzo ważne, aby utrzymywać go w zdrowiu, a przez to, by codziennie móc z energią i bez bólu przystępować do obowiązków.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane kieszenie dla sprężyn. Jeśli z lateksu, to rozwiązanie dobre dla alergików. Lateks nie gromadzi drobnoustrojów, dzięki czemu łatwiej zachować czystość. Z kolei jeśli użytkownikowi zależy na dodatkowej twardości, sprawdzi się warstwa kokosowa.

Punkty twardości w materacach kieszeniowych

Materace kieszeniowe często są udoskonalone przez tzw. punkty twardości. Są one wyznaczone w konkretnych miejscach materaca i dopasowują się do danej sylwetki. Na przykład jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego podparcia w strefie ramion, która waży więcej niż pozostałe strefy, otrzyma je. W materacach zwykle znajduje się siedem punktów podparcia.  

Jeśli chodzi o samą twardość materaców kieszonkowych, to stosuje się tradycyjne rozwiązania:

- H1 – bardzo miękkie materace kieszeniowe; dla osób o wadze do 60 kg; będą odpowiadać osobom, które lubią miękkie materace i którym miękkość nie wpływa źle na kręgosłup;

- H2 – średnio miękkie materace kieszonkowe; dla osób o wadze od 50 do 80 kg; najczęściej wybierane przez klientów; nie są ani za miękkie, ani za twarde; nadają się dla par, bo mogą odpowiadać na dwie różne potrzeby twardości;

- H3 – średnio twarde materace kieszeniowe, dla osób o wadze od 70 do 110 kg, odpowiednio podpierają wszystkie odcinki kręgosłupa; można na nich wygodnie spać na brzuchu;

- H4 – twarde materace kieszeniowe; dla osób o wadze powyżej 100 kg; równomiernie podpierają kręgosłup tam, gdzie to niezbędne;

- H5 – bardzo twarde materace; dla osób o wadze powyżej 100 kg; dla tych osób, które lubią bardzo sztywne podłoże.

Rozmiary materacy kieszeniowych - sprężynowych

Materace kieszeniowe dostępne są w następujących rozmiarach:

- niemowlęta: szerokość 60–100 cm, długość 120 lub 140 cm,

- dzieci: szerokość 70–90 cm, długość 160 cm oraz 180×80 cm,

- dorośli: 80×200 cm i 90×200 cm,

- dwuosobowe: 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm.

Materace kieszeniowe 160×200 cm są najpopularniejszym rozwiązaniem dla łoża małżeńskiego. Możliwe jest również zamawianie indywidualnie określonych wymiarów.  

Wygodne materace kieszeniowe do spania

Materace kieszeniowe mogą dawać jeszcze lepsze efekty podczas snu, kiedy są uzupełnione o dodatkowe komponenty.

Najlepszym dodatkiem do nich jest pianka wysokoelastyczna, termoelastyczna lub lateksowa. To one odpowiadają za zwiększanie użyteczności materaca, poprawiając jego odporność na odkształcenia. Pianka elastyczna dodatkowo wpływa na poprawę krążenia i łagodzenie bólu, co również jest bardzo ważne, jeśli chcemy budzić się bez bólu.

Nieobce materacom kieszeniowym jest włókno kokosowe, z którego często wykonywane są dodatkowe przekładki. Odpowiada ono za utwardzenie materaca i zapewnienie mu właściwości antybakteryjnych.

Materace kieszeniowe są dość popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się spora część klientów. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, a jednocześnie dążysz do jak największego komfortu, materace kieszonkowe są dla Ciebie. Sprawdź, czy nadają się do realizacji Twoich potrzeb i skorzystaj z szerokiej oferty produktów.

Filtruj według

Cena
470 4875
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
więcej... mniej
Sprężyna
więcej... mniej
Filtruj