Stelaże

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Stelaże pod materacStelaż pod materac do spania musi być dobrany do materaca. Jeśli nie kupiłeś go w zestawie z materacem, przygotuj się do wybrania tego właściwego, a zapewnisz sobie komfort i zdrowie.

Stelaż jako niezbędny dodatek do łóżka

Sypialnia to miejsce, które powinno być wyposażone w dość rygorystyczny sposób. Nie, nie chodzi nam o to, aby w pomieszczeniu znalazło się jak najmniej mebli. Chodzi o to, aby ten najważniejszy mebel był odpowiednio przygotowany na przyjęcie swojego właściciela. Łóżko to nie tylko rama i materac. To także stelaż pod materac, którego nie widać, a który jest odpowiedzialny za wygodę i zdrowie kręgosłupa.

Zadaniem stelaża jest utrzymywanie materaca i zapewnianie jego odpowiedniej amortyzacji. Stelaż i materac to elementy nierozłączne, bo jeden zależy od drugiego. Muszą do siebie pasować, bo tylko w taki sposób zapewnią pełną ergonomię.

Stelaż pod materac – jego rola

Roli stelaża pod materac nie należy bagatelizować. Mimo że wchodząc do pokoju, nigdy go nie widzisz, to on w głównej mierze odpowiada za to, czy wygodnie Ci się śpi. Jest to ta część, która znajduje się pod materacem. Podtrzymuje materac, pozwalając na odpowiednie ułożenie go. Ma jeszcze jedną niezwykle istotną funkcję – dzięki stelażowi materac oddycha, a zatem nie gromadzą się na nim bakterie i pleśnie. Odpowiedni przepływ powietrza sprawia, że materac nie wilgotnieje. Dzięki temu zachowane są podstawowe zasady higieniczne, a co za tym idzie – śpisz nie tylko wygodnie, ale także nie narażasz się na kontakt z drobnoustrojami i roztoczami.

Jeśli czekasz na łóżko, ale masz już kupiony swój wymarzony, najwygodniejszy na całym świecie i najprzyjemniejszy w dotyku materac, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł już od dziś na nim spać. Ale oczywiście nie możesz zwyczajnie położyć go na podłodze. Zanim to zrobisz, konieczne jest wyposażenie się w stelaż – element, który zawsze idzie w parze z materacem.

Stelaż pod materac łóżka można rozłożyć na podłodze w odpowiedni sposób i na nim umieścić materac. W ten sposób materac będzie uniesiony i nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z podłożem. Co więcej, możliwa będzie swobodna wymiana powietrza pod tą konstrukcją, która sprawi, że do czasu pojawienia się w Twojej sypialni łóżka, materac będzie zadbany i nie zwilgotnieje.

Rodzaje stelaży pod materace

Stelaże do łóżek dzielą się na dwa rodzaje: listwowe i segmentowe.

W tych pierwszych obok siebie w różnych odległościach ułożone są listwy. To, w jakiej odległości od siebie będą one ustawione, wpływa na twardość materaca. Można o nim mówić, że są klasyczne, ponieważ nie posiadają żadnych dodatkowych udogodnień. Zdecydowanie wystarczą osobom, którym łóżko służy po prostu do spania.

Jeśli jednak masz problemy z lędźwiami, stawami czy cierpisz na bóle kręgosłupa, przyda Ci się stelaż, który odpowie na te niedogodności. Stelaże do łóżek segmentowe to produkty nieco wyższej jakości. Ich praca polega na równomiernym rozkładaniu masy ciała.

Dostępne są stelaże proste i regulowane, czyli takie, które odpowiadają za podnoszenie jednej części. Dzięki nim łatwiejsze jest choćby czytanie w łóżku.

A może ktoś skusi się na elektryczny stelaż do łóżka? To taki, którym można sterować za pomocą pilota. Chcesz porozwiązywać krzyżówkę i potrzebujesz się wyprostować? Przyciśnij odpowiedni przycisk. A może Twoje nogi i stopy po ciężkim dniu domagają się zatroszczenia o nie? Nic bardziej prostego. Przyciśnij kolejny guzik, a nogi same powędrują do góry. Układanie się do snu albo po prostu do odpoczynku jeszcze nigdy nie było tak proste. Kto by pomyślał, że do niedawna tylko w szpitalach można było wygodnie ułożyć się na podwyższonym łóżku?

Wysoka jakość stelaża

Wybierz stelaż do łóżka tak, aby sprawdzał się przez wiele lat. O ile moda na łóżka przemija, o tyle stelaże „pozostają w modzie” przez długi czas. Postaw na dobrej jakości materiały, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym skrzypieniem. Tylko najlepsze tworzywa i gwarancja profesjonalnego wykonania pozwalają wyposażyć się w stelaż, który będzie z powodzeniem sprawdzał się przez lata.

Aby utrzymać wspomnianą wysoką jakość, konieczne jest dbanie o stelaż. Musi on być umieszczony w suchym środowisku. Oznacza to, że pokój powinien być wietrzony – tak aby powietrze w nim mogło się wymieniać. Nie może też być narażony na wilgoć.

Wycieranie wilgotną szmatką pozwala zachować czystość, a w przypadku stelaży ruchomych należy raz w roku natrzeć je olejem. W ten sposób ich funkcjonalność nie zmieni się przez lata.

Stelaż drewniany do łóżka

Jednym z materiałów dobrej jakości, które są polecane na stelaże do łóżek z materacem, jest drewno. Drewniane stelaże do łóżek pod materac (wykonane najczęściej z drewna sosnowego, bukowego lub brzozowego) charakteryzują się niezawodnością – bardzo rzadko się psują, a poza tym drewno to bardzo wdzięczne tworzywo. Można je dowolnie kształtować bez obaw, że nie spełni swoich funkcji. Mimo że stelaż jest mało widoczny, klienci często decydują się na drewno ze względu na jego walory estetyczne.

Stelaż do łóżka wykonany z drewna należy co pół roku przetrzeć wilgotną szmatką, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia, które mogłyby przenieść się na materac.

Wpływ stelaża do łóżka na zdrowie

Różne części ciała w różny sposób odpoczywają podczas leżenia. Jednym przyda się więcej miękkości, innym odwrotnie – twardość. Materac oraz stelaż do łóżka dobrane tak, by odpowiadać na potrzeby kręgosłupa, „kopiują” kształt ciała i dopasowują się do niego. Dzięki temu przewracanie się z boku na bok nie będzie nieprzyjemne – stawy nie zesztywnieją od spania w niewygodnej pozycji.

Najprościej można powiedzieć, że stelaż do łóżka zapewnia utrzymanie kręgosłupa w prostej pozycji, czyli w takiej, w jakiej znajduje się on w ciągu dnia. Wysypiając się na prawidłowo dobranym stelażu i materacu, zauważysz znaczącą różnicę: kręgosłup będzie mniej obciążony, a to przełoży się na wykluczenie bólu w ciągu dnia.


Jeśli wybrane przez Ciebie łóżko nie ma w zestawie stelaża, to sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie. Pamiętaj, że musi być on dopasowany do łóżka i materaca, które posiadasz – tylko wtedy kupowanie go będzie miało jakiś sens. Odpowiednio dobrany stelaż zapewni amortyzację oraz swobodną wentylację. Dbając o niego, możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez długie lata.

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Rozmiar
Pojemnik z:
Regulacja z:
Rozmiar
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.