Materace Lateksowe


Materace lateksowe wygodne i bezpieczne


Materace lateksowe to bardzo popularny rodzaj materaca. Wybierany przez coraz większą liczbę osób i ceniony za sprężystość zapewnia dużą wygodę podczas snu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że łatwo zachować na nich czystość.

Materace lateksowe – czym są?

Materace lateksowe wykonywane są z pianki kauczukowej i dodatkowych składników. Gąbkowa struktura, jaką cechują się materace lateksowe, jest możliwa do uzyskania dzięki nowoczesnej metodzie mieszania materiału z powietrzem.

Materace lateksowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą sprężystością. Ich ogromną zaletą jest fakt, że doskonale dopasowują się do kształtu ciała, a to wpływa na ogromną wygodę. Są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy borykają się z bólami kręgosłupa – odciążają układ kostny na tyle, że rano, po wstaniu z łóżka, nie odczuwa się znanego dotąd bólu.

Materace lateksowe należą do materaców piankowych, stąd wysoka elastyczność. Są bardzo miękkie, dlatego z pewnością przypadną do gustu tym, którym komfort kojarzy się właśnie z miękkością. Ważne jest też to, że mimo miękkości materac nie zapada się, a kiedy wstaniesz z łóżka, wraca do pierwotnego kształtu. Dzięki temu nie niszczy się zbyt szybko.

Materace lateksowe są również bardzo trwałe. Dzięki temu inwestycja w nie będzie inwestycją na długie lata. Przez cały ten czas użytkowania zachowuje wszystkie swoje parametry, począwszy od sprężystości, na czystości kończąc.

Dobry materac lateksowy to taki, który jest wykonany z materiałów najwyższej jakości. W związku z tym warto wiedzieć, co się kupuje, aby zapewnić sobie optymalny komfort do odpoczynku na długie lata.

Cechy materaców lateksowych

Zaletą materaców lateksowych jest to, że generują one sporo punktów podparcia dla całego ciała. Są bardzo elastyczne, więc bez problemu radzą sobie z przewidzianymi dla nich zadaniami.

Koniecznie trzeba wspomnieć również o tym, że materace lateksowe bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ze względu na użyte materiały oraz porowatą powierzchnię materace lateksowe nie gromadzą kurzu i brudu, dzięki czemu są dobrym wyborem w przypadku osób z alergiami.

Rodzaje materaców lateksowych

Materace lateksowe dostępne są w przeróżnych rodzajach i rozmiarach. Możesz dobrać coś indywidualnie dla siebie:

- Materace lateksowe kieszeniowe – posiadają sprężyny, wyposażone w siedem stref podparcia, dzięki czemu komfort w czasie snu jest większy; są przewiewne, dzięki czemu łatwo zachować na nich czystość; dla osób o średniej i wysokiej wadze; bardzo często są wybierane jako materace do rehabilitacji.

- Z jednolitej pianki lateksowej – są bardzo trwałe i odporne na odkształcenia, zapewnia idealne podparcie dla różnych części ciała; dla osób o średniej i wysokiej wadze.

- Lateksowe piankowe – nie posiada konkretnych punktów podparcia, dlatego podpiera ciało na całej powierzchni; sprawdza się dla osób o średniej wadze (do 70 kg), a także dla dzieci;

Dla kogo materace lateksowe?

Jako że materace lateksowe radzą się doskonale z bólami kręgosłupa, są dedykowane osobom, które mają problemy z tą partią ciała. Dzięki nim możliwe jest wspieranie rehabilitacji. Ponieważ są elastyczne, zapewniają punkty podparcia w odpowiednich miejscach. Pomagają stabilizować kręgi, dzięki czemu kręgosłup znajduje się w najlepszej pozycji do odpoczynku.

Są też dobrym rozwiązaniem do łóżek dziecięcych. Postawa dzieci stale się rozwija, dlatego konieczne jest wspieranie tego rozwoju. Dopasowują się do ciała idealnie, dlatego minimalizują ryzyko pojawienia się wad postawy.

Osoby z alergiami będą bardzo zadowolone z odpoczynku na materacu lateksowym. Jak wspomniano wyżej, nie gromadzi on kurzu i brudu, ponieważ posiada porowatą powierzchnię, która dodatkowo jest oddychająca, czyli przepuszcza powietrze.

Materace lateksowe dla dzieci

Materace lateksowe dla dzieci są doskonałym pomysłem. Często na ich zakup decydują się rodzice niemowląt, ponieważ zależy im na tym, aby ich maluchy zdrowo się rozwijały. Najczęściej wybierany dla niemowlaków jest materac o wymiarach 120×60 cm. To odpowiednie wymiary, które odpowiadają na potrzeby najmłodszych.

Mimo że wszystkim nam zależy na tym, by spać na czystym materacu charakteryzującym się odpornością na kurz i bakterie, to rodzice zwracają na to szczególną uwagę. W związku z tym na pewno przyda się im informacja na temat tego, że materace lateksowe charakteryzują się hipoalergicznością. Nie straszna mu wilgoć, ponieważ ta łatwo z niego odparowuje. Nie ma obaw, że materac z lateksu stanie się skupiskiem bakterii, roztoczy czy pleśni, za co odpowiada jego struktura i wykorzystane materiały.

Przewiewność materaców lateksowych dla dzieci jest możliwa do osiągnięcia dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Chodzi o spienianie mleczka kauczukowego, w wyniku którego dochodzi do powstania mnóstwa malutkich otworów. W ten sposób powietrze może swobodnie przepływać w środku materaca.

Wymiary materaców lateksowych

Materace lateksowe 160×200 cm to jeden z najpopularniejszych rozmiarów dla dorosłych. Nadaje się dla dwóch osób. Inne popularne rozmiary to: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm. Wymiary materaców dziecięcych to: 120×60 cm i 140×60 cm.

Możliwe jest również zamówienie materaca lateksowego na wymiar.

Zalety materaców lateksowych – podsumowanie

Zbierzmy jeszcze raz wszystkie zalety materaców lateksowych, jakie udało się nam przytoczyć:

- materace lateksowe są bardzo sprężyste,

- idealnie dopasowują się do kształtu ciała,

- nadają się dla osób z bólami kręgosłupa,

- sprawdzają się dla dzieci,

- minimalizują ryzyko wad postawy,

- łatwo utrzymać je w czystości,

- dobrze przepuszczają powietrze,

- są antyalergiczne.


Po tym, jak spędzisz kilka godzin snu na wygodnym materacu lateksowym, obudzisz się naprawdę wyspany. Mało tego! Obudzisz się bez żadnego bólu, który wcześniej traktowałeś jako stałą część każdego dnia. Marzysz o tym, aby wreszcie wygodnie się wysypiać? Sprawdź, czy materac lateksowy odpowiada na Twoje potrzeby. Dobierz miękkość, rozmiar, a dzięki temu Twoje noce wreszcie staną się przyjemnością.

Filtruj według

Cena
991 5053
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
więcej... mniej
Filtruj