Materace dla dzieci

Pozostało do końca
200,80 zł 251,00 zł

Materac Piankowy Laura Max Koło

1 Opinie
Materace dla dzieci
M&K foam Koło
LAURA MAX
Doskonały wybór dla rodziców, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom komfortowy sen, odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz dobrą wentylację podczas snu.
Pozostało do końca
404,00 zł 505,00 zł

Materac Dziecięcy Amelka Koło

Materace dla dzieci
M&K foam Koło
AMELKA
Amelka to inwestycja w dobre samopoczucie i bezpieczeństwo dziecka podczas snu i zabawy.
Pozostało do końca
464,00 zł 580,00 zł

Materac Piankowy Junior Koło

Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
JUNIOR
Odkryj, jak sen może stać się przyjemnością i zdrowym nawykiem dzięki materacowi, który został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach.
Pozostało do końca
480,00 zł 600,00 zł

Materac Kieszeniowy Texel Koło

9 Opinie
Materace dla dzieci
M&K foam Koło
TEXEL
Ten tani materac zapewnia solidne wsparcie i komfort dla Twojego ciała, bez konieczności przekraczania budżetu.
Pozostało do końca
493,60 zł 617,00 zł

Materac Piankowy Kombilatex 12 Koło

Materace dla dzieci
M&K foam Koło
KOMBILATEX 12
Ten materac jest stworzony, by dostarczyć Ci spokojnego i zdrowego snu, czerpiąc korzyści z doskonałego połączenia wyjątkowej warstwy lateksu i elastycznej pianki poliuretanowej.
Pozostało do końca
546,40 zł 683,00 zł

Materac Piankowy Kombilatex 15 Koło

Materace dla dzieci
M&K foam Koło
KOMBILATEX 15
Ten materac jest stworzony, by dostarczyć Ci spokojnego i zdrowego snu, czerpiąc korzyści z doskonałego połączenia wyjątkowej warstwy lateksu i elastycznej pianki poliuretanowej.
Pozostało do końca
663,20 zł 829,00 zł

Materac Kieszeniowy Estrella Bio Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
ESTRELLA BIO
Materac kieszeniowy Estrella Bio to tani materac dobrej jakości. Modelowana pianka BIO Standard poprawia komfort snu.
Pozostało do końca
771,20 zł 964,00 zł

Materac Piankowy Royal S Koło

Materace Ortopedyczne
M&K foam Koło
ROYAL S
Przygotuj się na królewski sen i obudź się wypoczęty i pełen energii każdego dnia!
Pozostało do końca
852,80 zł 1 066,00 zł

Materac Kieszeniowy Estrella Lux Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
ESTRELLA LUX
Materac kieszeniowy Estrella Lux to gwarancja komfortu i wygody. Idealny wybór dla osób lżejszych lub mających problemy ortopedyczne.
Pozostało do końca
909,60 zł 1 137,00 zł

Materac Kieszeniowy Estrella Lux Lxi Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
ESTRELLA LUX LXI
Materac kieszeniowy Estrella Lux LXI to gwarancja komfortu i wygody. Idealny wybór dla osób lżejszych oraz lubiących spać na miękkim podłożu.
Pozostało do końca
969,60 zł 1 212,00 zł

Materac Lateksowy Ibiza Koło

Materace Lateksowe
M&K foam Koło
IBIZA
Jeśli cenisz sobie wysoką jakość, doskonałe wsparcie dla kręgosłupa, optymalną cyrkulację powietrza i właściwości antyalergiczne, to jest to idealny wybór dla Ciebie.
Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Materace dla dzieci do spania

 

Materac dla dziecka musi odpowiadać na potrzeby kręgosłupa – niezależnie od wieku. Znajdź ten, który zadba o Twojego malucha już od momentu narodzin. Sprawdź, co jest dostępne w naszej ofercie – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dobrze dobrany materac dla dziecka

Materac dla dziecka powinien być dobrany ze szczególną dbałością. Tak jak dba się o to, co dziecko je, aby było zdrowe, tak samo ważne jest, na czym ono śpi – bo to również ma wpływ na jego zdrowie. Zwłaszcza na zdrowie kręgosłupa. Dbałość o ten istotny element ciała od momentu urodzenia daje pewność, że dziecko wejdzie w dorosłość bez niepotrzebnie nabytych schorzeń.

Co to znaczy „dobrze dobrany”? Oznacza to dopasowanie do zaleceń fizjoterapeutów, ale też do ciężaru ciała i długości ciała malucha.

Dobór materaca dla dziecka

Materace dla dzieci to temat-rzeka. Można wybierać w przeróżnych rodzajach, ale najpierw trzeba sobie uświadomić, dlaczego tak ważne jest właściwe dobranie podłoża do spania.

Materac dziecięcy to inwestycja w jego zdrowie. Nie może być wybrany przypadkowo, ale przede wszystkim dobrany do małego ciałka. Musi stanowić dobre podparcie dla kręgosłupa, a zatem powinien być wystarczająco elastyczny, a jednocześnie twardy. Trzeba zwrócić uwagę na to, by dziecko miało możliwość wygodnego zmienienia pozycji.

Często słychać opinie, że materac dla dziecka powinien być twardy. Nic bardziej mylnego. Twardy materac nie jest dobry dla kręgosłupa, ponieważ będzie powodował jego nienaturalne wyginanie się. Ale z drugiej strony nie może być zbyt miękki, aby dziecko nie zapadało się – wówczas kręgosłup będzie wyglądał jak kołyska.  

Najlepszy jest materac o średniej twardości, który zapewnia wygodną pozycję do spania i podpiera kręgosłup równomiernie na całej jego długości.

To, jakie będzie podłoże do snu dla dziecka w dużej mierze odpowiada za zdrowie kręgosłupa. Dobrze dobrany materac pozwala kręgosłupowi dobrze się rozwijać na każdym etapie tego rozwoju. Stopień twardości powinien być dobrany przede wszystkim do wagi dziecka i zmieniany w miarę jak dziecko będzie rosnąć. Im cięższe dziecko, tym twardszy powinien być materac.

Antyalergiczny materac dziecięcy

Dobrze dobrany materac jest ważny nie tylko zaraz po urodzeniu i w okresie niemowlęcym, ale i przez cały okres dzieciństwa (a potem przez całe życie). Dlatego należy zwracać uwagę, czy materac, na którym dziecko śpi, jest odpowiedni, czy nie jest już wysłużony, czy dziecko się w nim nie zapada. Należy też dopytywać, czy dziecku wygodnie się śpi, czy ma swobodę ruchów i czy może wygodnie zmienić pozycję podczas spania bez zapadania się w głąb materaca.

Wymiary materacy dla dzieci, niemowlaków

Materace dla dzieci powinny mieć różne wymiary w zależności od wieku dziecka. Zakłada się, że aby materac był wygodny, powinien mieć przynajmniej 20 cm więcej niż wynosi długość ciała dziecka – by można było wygodnie zmieniać pozycję.

Wymiary materaców dla dzieci w poszczególnych przedziałach wiekowych:

- niemowlaki – szerokość na poziomie 60–70 cm (maksymalnie 100 cm) oraz długość 120 cm lub 140 cm,

- dzieci w wieku przedszkolnym – szerokość 70–90 cm, długość 160 cm,

- dzieci w wieku szkolnym – popularny model to materac dla dziecka 160×80 cm,

- nastolatek – wymiary materaca jak dla dorosłych.

Kołdry do łóżeczka dostępne są w takich samych wymiarach jak materace, aby można było nimi wygodnie wypełnić łóżeczkową przestrzeń.

Materace lateksowe i wysokoelastyczne

Równie ważne jest dobranie odpowiedniego materiału, który wypełnia materac. Najpopularniejsze rozwiązania obejmują następujące wypełnienia:

- materace z pianki poliuretanowej – są one dobrze wentylowane, zapewniają dobry przepływ powietrza, co jest bardzo ważne dla utrzymania higieny; zaletą jest też niska cena; minus to fakt, że nie są one zbyt wytrzymałe i po pewnym czasie mogą zacząć się odkształcać,

- materace z pianki termoelastycznej – to jedna z najlepszych propozycji; pianka dostosowuje się do ciężaru ciała i tworzy pewnego rodzaju „odlew” sylwetki; dzięki temu sen na takim materiale jest najbardziej komfortowy i bezpieczny dla dziecka; materac termoelastyczny jest dość drogim rozwiązaniem,

- materace z wypełnione surowcami naturalnymi, takimi jak kokos, gryka, trawa morska – rozwiązanie wygodne i komfortowe, można wybrać różne zestawienia, np. pianka w połączeniu z kokosem lub gryka z kokosem; minusem jest fakt, że w naturalnym wkładzie mogą zalęgnąć się robaki lub wytwarzać bakterie w większej ilości,

- materace lateksowe – również jedno z bardziej polecanych rozwiązań; lateks to materiał naturalny pochodzący z mleczka kauczukowego, cechujący się twardością; łatwo da się na nim utrzymać czystość; bardzo dobrze dopasowuje się do ciała,

- materace sprężynowe (bonellowe) – tradycyjne rozwiązanie znane sprzed lat wciąż posiada wielu zwolenników; minusem jest fakt, że taki wkład może się szybko zużyć.

Materac dla dziecka z atestem

Kupując materac dziecięcy, koniecznie trzeba zważać na to, by nie był wcześniej użytkowany. Nie kupuj zatem materaca używanego, ponieważ nie wiesz, w jaki sposób był wcześniej eksploatowany. Przede wszystkim nie masz pewności co do higieny w środku.

Ponadto powinien zakupić nowy pokrowiec, który uchroni materac przed zniszczeniem. Dzieci w nocy często się moczą i jak każdy – pocą. Dlatego warto postawić na wygodne i praktyczne rozwiązanie, jakim jest pokrowiec, dzięki czemu można łatwo usunąć zabrudzenia. Wystarczy zdjąć pokrowiec i włożyć go do pralki.

Zanim dokonasz zakupu konkretnego materaca, sprawdź, czy posiada on niezbędne atesty, świadczące o pełnym bezpieczeństwie. Atesty, o których mowa, to: PZH, EKO-TEX, „Bezpieczny dla dziecka” lub pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka spędza Ci sen z powiek? Zdajesz sobie sprawę, że od tej decyzji zależy, czy dziecko wejdzie w życie zdrowe, bez nabytych dolegliwości? Wybierz materac dziecięcy u nas, zapoznawszy się ze wszystkimi zaleceniami. Porównaj cechy poszczególnych produktów i na tej podstawie wybierz to, co najlepsze dla Twojego dziecka.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
Sprężyna
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.