Materace na Stelażu

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Materac do spania na stelażu


Materac na stelażu to połączenie tradycyjnego materaca z dopasowanym do niego stelażem. Dzięki temu w swojej sypialni nie musisz stawiać łóżka.

Materac na stelażu drewnianym

Materac na stelażu to nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje dwa elementy: zwykły materac oraz przymocowany do niego stelaż. Dzięki temu może być kładziony bezpośrednio na podłodze, nie potrzeba do niego ramy.

Stelaż jest elementem niezbędnym przy każdym rodzaju materaca. Także wtedy, kiedy są to dwa różne elementy niepołączone ze sobą. Odpowiada za utrzymanie materaca w czystości, za wentylację i usuwanie bakterii i drobnoustrojów. To on w dużej mierze wpływa na komfort snu i bezpieczeństwo dla kręgosłupa. Ten nieoceniony element możesz dostać nie tylko osobno, ale także w połączeniu z dobrej jakości materacem, dzięki czemu oszczędzisz pieniądze oraz miejsce w sypialnianej przestrzeni.

Materac na stelażu zamiast łóżka

W internecie coraz częściej można zauważyć zdjęcia sypialni, w których zamiast łóżka znajduje się sam materac umieszczony na podłodze. Skąd ten pomysł? Otóż to sposób na aranżację wnętrza w stylu minimalistycznym. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które coraz bardziej przypada do gustu szczególnie młodym osobom.

Poza tym rynek sprawia, że istnieją możliwości pozwalające na zrezygnowanie z tego tradycyjnego mebla. Materac na stelażu można traktować jak łóżko. Wystarczy położyć go na podłodze i od razu na nim spać. To dobra opcja dla oszczędnych – wystarczy dobrej jakości materac, bez inwestycji w drewniane lub metalowe ramy łóżka. Producent firma Koło daje również możliwość montażu nóg do tego typu materacy ze stelażem dla tego są one również określane jako materace na nogach.

To także możliwość dla tych osób, które drażni skrzypienie tradycyjnych łóżek. Nie ma łóżka, więc nic nie skrzypi. Poza tym nic się nie przesuwa, więc każdego ranka nie trzeba ustawiać mebla w pierwotnej pozycji.

Funkcje materaca na stelażu

Dlaczego stelaż do materaca jest potrzebny? Stelaż do materaca to niezbędny element, który musi znaleźć się w każdej sypialni. Mimo że go nie widać, to właśnie on odpowiada za dobre podparcie dla pleców, a także dobre podparcie dla samego materaca.

Za jakie funkcje odpowiada stelaż? Po pierwsze za odpowiednie ułożenie ciała na materacu. To bardzo ważne, ponieważ podczas snu często nieświadomie możemy sprawić, że kręgosłup będzie narażony na odkształcenia. Dzieje się tak wtedy, gdy materac jest źle dobrany, ale też wtedy, gdy źle jest dobrany stelaż. Ma on za zadanie właściwie podpierać materac, by ten z kolei właściwie podpierał odcinek lędźwiowy i krzyżowy kręgosłupa. Dzięki niemu noc będzie przespana spokojnie, a rano obudzisz się bez bólu pleców.

Stelaż odpowiada także za wentylację materaca. Materac nie leży bezpośrednio na podłożu, ale oddzielany jest właśnie przez szczeble stelaża. Dzięki temu powietrze może swobodnie pod nim przepływać, pomagając zachować czystość i higienę. Odprowadza też wilgoć, która gromadzi się w materacu, ponieważ podczas snu nasze ciało się poci.

Dzięki temu materac posłuży przez wiele lat, a nie przez jeden sezon. Producenci materacy ze stelażem w tym firma Koło podkreślają, że dobre użytkowanie zapewnia długie lata bez zmiany materaca, a jednym z aspektów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest właśnie zabezpieczenie w postaci stelaża.

Materac na stelażu jest dodatkowo od spodu obłożony siatką tapicerską lub pianką poliuretanową.

Materac na stelażu zamiast łóżka

Łatwo sobie wyobrazić, że stelaż przymocowany do materaca nie ma pod sobą żadnego dodatkowego podłoża. Może znajdować się bezpośrednio na podłodze, a działa tak samo sprawnie jak jego tradycyjna wersja.

Oczywiście istnieje możliwość położenia go na łóżku. To doskonała opcja dla tych, którzy jeszcze nie mają kupionego łóżka, a już chcieliby wygodnie się wysypiać. Do materaca na stelażu wystarczy dokupić nóżki i od razu można z niego korzystać. Kiedy łóżko wreszcie zagości w Twoim domu, możesz nóżki odkręcić, a materac ze stelażem ułożyć na ramie.

Materace na stelażu to dobra opcja dla tych, którzy nie zamierzają w ogóle kupować łóżka. Może jesteś studentem, który wynajmuje pokój? Twoje kłopoty z kręgosłupem odzywają się za każdym razem, kiedy wstajesz rano z wysłużonej wersalki? Zaopatrz się w specjalny materac na stelażu, który możesz bez przeszkód umieścić na podłodze. Przy okazji oszczędzasz, bo łóżko nie jest Ci potrzebne.

Materac na stelażu ruchomym

Stelaże to bardzo funkcjonalne elementy łóżka. Są dostępne w różnych wersjach: ruchomych i nieruchomych. Co to oznacza? Stelaże ruchome można ustawiać zgodnie ze swoimi preferencjami w danym momencie, dopasowując kąt nachylenia. Ruchoma jest zarówno górna, jak i dolna część stelaża, czyli można podnieść nieco i materac pod głową, i te część znajdującą się pod nogami.

Poprawia to komfort użytkowania, ale też pomaga przy problemach zdrowotnych. Kiedy chcesz poczytać książkę, podnieś część zagłówkową. Będzie Ci dużo wygodniej i bardziej komfortowo dla Twojego kręgosłupa.

Masz problemy z krążeniem krwi? W takich sytuacjach przydaje się podniesienie nóg i leżenie w takiej pozycji przez jakiś czas. I znowu kłaniają się materace na stelażach ruchomych, które można unieść w części, gdzie znajdują się nogi. Jeśli w domu jest osoba chora, stale leżąca w łóżku, to taki rodzaj materaca będzie dla niej polepszeniem codziennej sytuacji. Nie bez powodu ruchome materace ze stelażem wykorzystuje się w szpitalach, gdzie przebywają chore osoby.

Taki komfort nie jest możliwy do uzyskania na tradycyjnych łóżkach, za to w tym przypadku sprawdza się doskonale.

Materac na stelażu ruchomym może być regulowany ręcznie lub automatycznie. Ten drugi działa przez wykorzystanie pilota i jest dużo wygodniejszą opcją.

Rozmiary materaca na stelażu

Materac na drewnianym stelażu dostępny jest w tradycyjnych rozmiarach:

- jednoosobowe: materac na stelażu 80×200 cm, materac na stelażu 90×200 cm, materac na stelażu 100×200 cm i materac na stelażu 120×200 cm,

- dwuosobowe: materac na stelażu 140×200 cm, materac na stelażu 160×200 cm, materac na stelażu 180×200 cm.

Wszystkie dostępne u nas materace ze stelażem są wykonane z najlepszej jakości tworzyw, dzięki czemu sprawdzają się przy dłuższym użytkowaniu. Cechują się wygoda, dlatego są tak chętnie wybierane przez klientów.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pokrowiec
Twardość
Sprężyna
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.