Materace Termoelastyczne

Materace Kieszeniowe

Koło Materac Amerika Multipocket Kieszeniowy

M&K foam Koło
AMERIKA MULTIPOCKET
1 622,00 zł
Materac kieszeniowy Amerika Multipocket jest idealnym wyborem dla par oraz osób starszych z problemami ortopedycznymi. To także świetne rozwiązanie dla alergików.

Materace termoelastyczne do spania


Materace termoelastyczne do spania powstały z myślą o tych, których meczą bóle pleców i którzy chcieliby o siebie zadbać pod tym względem. Pianka dostosowuje się do ciała.

Luksusowe materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna jest towarem w pewnym sensie ekskluzywnym. Samo siedzenie na niej jest bardzo komfortowe, a co dopiero kiedy się na niej leży! Poznaj zalety materaców termoelastycznych i wybierz idealny dla siebie.

Pianka termoelastyczna nie bez powodu uważana jest za materiał luksusowy. Swój początek ma w 1966 r., kiedy to została wynaleziona przez NASA na potrzeby astronautów. Mimo że dziś nie jest wykorzystywana zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, jest ciągle ulepszana. Posiada właściwości medyczne, dlatego sprawdza się w przypadku osób z problemami z kręgosłupem.

Materace termoplastyczne do sypialni

Materace termoplastyczne ( z pianki termoplastycznej) są bardzo wytrzymałe. Cechują się odpornością na odkształcenia,

Pianki termoelastyczne mają pozytywny wpływ na zdrowie. Są polecane szczególnie osobom, które zmagają się z problemami ze stawami czy z częstymi bólami pleców. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko osób starszych. Równie dobrze wspomniane problemy mogą dotyczyć młodszych osób, które mają siedzący charakter pracy czy dużo pracują przed komputerem. Pianka termoelastyczna (inaczej nazywana pianką memory) pomaga odpowiednio podpierać kręgosłup. Wpływa to bezpośrednio na fakt, że kręgosłup jest odciążony. Efekty będą widoczne w całym organizmie, który będzie mniej spięty i łatwiej będzie mu wspierać Cię w podejmowaniu codziennych czynności.

Materace termoplastyczne to także świetny wybór dla osób, które większą część dnia muszą spędzać w łóżku. Przewlekle chorzy również muszą dbać o swój kręgosłup, a wygoda podczas leżenia jest dla nich szczególnie istotnym aspektem. W związku z tym pianka przyniesie ich plecom największe ukojenie. Zapobiega też powstawaniu odleżyn.

Co ciekawe, pianka termoelastyczna wspiera osoby, które cierpią na choroby układu krążenia. Dostosowuje się do kształtu ciała, nie powodując nacisku ani napięcia. Pianka, jak łatwo sobie wyobrazić, pod naciskiem zmienia kształt. Siadając na materacach termoelastycznych lub kładąc się na nich, odczujesz zapadanie się w miękki materiał. Ale to tylko chwilowe uczucie, ponieważ kiedy już ułożysz się wygodnie i odpowiednio, to pianka odkształci się kolejny raz, dostosowując do Twojej sylwetki. Dzięki temu właśnie nie powoduje nacisku na żadną partię ciała, a Ty podczas snu odpoczywasz jak nigdy.

Materace termoelastyczne dla osób z bólem pleców

Materace termoelastyczne to także doskonałe produkty dla osób, które na co dzień nie stykają się z bólem pleców. Dla nich pianka będzie zapewnieniem bezpieczeństwa przed spowodowaniem ewentualnych problemów z kręgosłupem. Tak więc spanie na niej wpływa nie tylko na komfort snu, ale i na zachowanie zdrowia.

Pianki termoelastyczne ułatwiają sen dwóm osobom. Kiedy jedna zmienia pozycję, druga tego nie odczuwa – dzięki właściwościom pianki. Cenią je także osoby, które lubią spanie na boku, ponieważ materac z pianki nie jest zbyt twardy i nie utrudnia leżenia w tej pozycji.

Zalety materacy termoelastycznych

Materace termoelastyczne to produkty najwyższej jakości, które wykorzystują nowoczesne technologie – świadczy o tym choćby fakt, że zostały stworzone na potrzeby astronautów. Czym się cechują? Jakie mają zalety i dlaczego warto z nich korzystać?

Materace z pianki „odczuwają” temperaturę ludzkiego ciała. Dzięki temu dopasowują się do niej i stwarzają użytkownikowi najlepsze warunki do odpoczynku. Poprzez temperaturę właśnie są w stanie tak się odkształcić, by zapewnić komfortowy sen. Uginają się pod kształtem ciała tak, by stworzyć jego pewnego rodzaju „odlew”.

Ze względu na odkształcanie się nie generują punktów nacisku. Ciało w żadnym miejscu nie jest uciskane, a to wielka zaleta, jeśli spojrzeć na kwestie krążenia krwi. Na materacach termoplastycznych przebiega ono sprawnie. W związku z tym osoby cierpiące na problemy z krążeniem będą się czuć na takim materacu świetnie.

Cechują się elastycznością punktową, co oznacza, że na ich powierzchni znajduje się mnóstwo punktów podparcia, niemal w każdym miejscu. Dzięki temu zapewniają odpowiednie podparcie dla całego ciała na każdym jego odcinku.

A teraz coś, co zainteresuje wszystkie panie domu: materace termoelastyczne doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu są czyste i nie gromadzą się na nich ani w nich bakterie i inne drobnoustroje. Odprowadzają wilgoć i parę wodną, co jest szczególnie istotne, ponieważ podczas snu ciało się poci. Ważne jest też to, że wewnątrz materaca nie ma wolnej przestrzeni, więc rozwój jakichkolwiek bakterii jest tam tym bardziej bardzo ograniczony.

Koniecznie trzeba też wspomnieć, że materace termoelastyczne są odporne na zniszczenia podczas długotrwałej eksploatacji. To ich duży atut, dzięki któremu wielu klientów decyduje się właśnie na nie. Kupując dziś materac z pianką termoelastyczną, za kilka, a nawet kilkanaście lat będziesz również korzystał właśnie z niego. Wpływa on zatem na sporą oszczędność oraz spokój użytkownika, który nie musi co jakiś czas zagłębiać się w temat materaców.

Materace termoelastyczne są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Co prawda, na początku może być trudno się przyzwyczaić, ale po jakimś czasie żaden użytkownik nie będzie chciał zamienić tego materaca na inny. Z relacji zadowolonych klientów wiemy, że spanie na materacu z pianki termoelastycznej jest nieporównywalne ze spaniem na żadnym innym typie materaca. Odczujesz to zwłaszcza wtedy, gdy wybierzesz się na weekend do hotelu lub do rodziny. Powrót do własnego łóżka będzie przyjemny jak nigdy. Nie można tej właściwości pianki poczytywać jednak jako minus. Przecież działa ona na kręgosłup tak pozytywnie, że w zasadzie można raz na jakiś czas za nią zatęsknić.

Materace z pianki termoelastycznej

Materace termoelastyczne z pianką termoplastyczną to bardzo dobry wybór pod kątem właściwości zdrowotnych. Sprawdzą się dla osób, które cierpią na bóle pleców, ale też dla osób zdrowych, chcących zadbać o swój kręgosłup. Miła w dotyku pianka uprzyjemnia odpoczynek, dopasowując się do kształtu i ciężaru ciała.

Filtruj według

Cena
704 2882
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
więcej... mniej
Sprężyna
więcej... mniej
Filtruj