Materace Dla Par

950,00 zł

Materac Kieszeniowy Amsterdam 1000 Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
AMSTERDAM
Materac kieszeniowy Amsterdam 1000 jest idealnym wyborem dla osób, które poszukują materaca z dużą ilością sprężyn w atrakcyjnej cenie.
1 418,00 zł

Materac Kieszeniowy Amerika Multipocket Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
AMERIKA MULTIPOCKET
Materac kieszeniowy Amerika Multipocket jest idealnym wyborem dla par oraz osób starszych z problemami ortopedycznymi. To także świetne rozwiązanie dla alergików.
1 822,00 zł

Materac Kieszeniowy Venus Multi Pocket X5 Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
VENUS MULTI POCKET X5
Materac kieszeniowy Venus Multi Pocket X5 jest idealnym wyborem dla alergików, osób dbających o wysoką higienę snu czy mających problemy ortopedyczne. To także świetne rozwiązanie dla par, nawet ze znaczną różnicą wagi.
2 354,00 zł

Materac Kieszeniowy Space 1000S Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
SPACE 1000
Materac kieszeniowy Space 1000S jest idealnym wyborem dla alergików, osób dbających o wysoką higienę snu czy mających problemy ortopedyczne. To także świetne rozwiązanie dla par, nawet ze znaczną różnicą wagi.
2 372,00 zł

Materac Kieszeniowy Adam i Ewa Koło

Materace Dla Par
M&K foam Koło
ADAM I EWA KIESZONKOWY
Materac Adam i Ewa Kieszonkowy M&K foam Koło jest idealnym wyborem dla par, które chcą spać wygodnie i komfortowo.
2 525,00 zł

Materac Kieszeniowy Multipocket Talalay X7 Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
MULTIPOCKET TALALAY X7
Materac kieszeniowy Multipocket Talalay Natural X7 to ekskluzywny materac o grubej warstwie naturalnego lateksu dla osób dbających o wysoką higienę snu czy mających problemy ortopedyczne. To także świetne rozwiązanie dla par, nawet ze znaczną różnicą wagi.
2 592,00 zł

Materac Kieszeniowy Czar Nocy Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
CZAR NOCY
Materac kieszeniowy Czar Nocy jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają materaca sprężynowo-lateksowego o nadzwyczajnym komforcie snu.
4 046,00 zł

Materac Kieszeniowy Venus Talalay Natural X7 Koło

Materace Kieszeniowe
M&K foam Koło
VENUS TALALAY NATURAL X7
Materac kieszeniowy Venus Talalay Natural X7 jest idealnym wyborem dla osób dbających o wysoką higienę snu czy mających problemy ortopedyczne. To także świetne rozwiązanie dla par, nawet ze znaczną różnicą wagi.
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Materac dla par do sypialni


Materac dla pary do sypialni to wybór niełatwy, ponieważ musi odpowiadać na potrzeby dwóch osób. Można dopasować do swoich potrzeb jeden lub dwa wygodne materace. Poniżej propozycje kilku rozwiązań dla par. Na pewno choć jedno przypadnie Ci do gustu.

Materac dla dwojga

Sen to jedna z najważniejszych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. W związku z tym koniecznie trzeba zadbać o komfort. To nieco trudniejsze, kiedy na jednym łóżku śpią dwie osoby, ale nie niemożliwe! Co prawda, wybór będzie nieco trudniejszy, ale w efekcie stworzycie dla siebie prawdziwą przestrzeń do odpoczynku.

Materac dla par do sypialni jest nieco większym wyzwaniem niż wybieranie materaca dla jednej osoby. To dlatego, że dla dwóch osób trudniej znaleźć odpowiednie podłoże, które obojgu by odpowiadało. Konieczny jest zatem kompromis. Pamiętaj jednak, że kompromis niejedno ma imię. W przypadku materaca nawet kilka. Istnieje trzy możliwości na dobranie materaca dla pary, poniżej szczegóły.

Źle dobrany materac dla 2 osób

Gdy źle dobierzesz materac dla par do spania, pojawią się negatywne skutki charakterystyczne dla podwójnego podłoża:

- lżejsza osoba będzie wpadać do środka materaca, ponieważ utworzy się tam otwór,

- niewyspanie,

- bóle pleców i kończyn,

- zniszczenie i szybsze zużycie materaca.

Cechy materaca dla par

Dobre materace dla pary powinny posiadać konkretne cechy dobrane indywidualnie do użytkowników. Za nim jednak o nich, powiedzmy kilka słów o tym, jakie cechy ogólne powinny charakteryzować materac dla pary:

- materac dla pary powinien mieć szerokość minimum 140 cm, aby dwie osoby zmieściły się na nim wygodnie,

- powinien posiadać elastyczność punktową, czyli uginać się tylko w miejscu nacisku – dzięki temu można komfortowo zmieniać pozycje i nie odczuje tego druga osoba,

- jego wysokość po obu stronach powinna być równa.

Materac dla 2 osób do sypialni

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem (bo i najbardziej tradycyjnym) jest jeden materac dla pary. Jest to o tyle łatwiejsze wyjście z sytuacji, że nie trzeba kupować dodatkowo materaca nawierzchniowego, nie ma przerwy między materacami. Spanie na jednym jest bardziej praktyczne. Czy jednak wygodniejsze? To zależy od tego, jakie są wasze preferencje co do twardości materaca. Jeśli macie podobne ciężary ciała, to prawdopodobnie uda Wam się dojść do wspólnej decyzji i oboje będziecie zadowoleni z twardości. Jeśli jednak różnicie się wagowo, pójście na kompromis będzie trudniejsze. Oboje będziecie musieli z czegoż zrezygnować – nie zawsze z korzyścią dla kręgosłupa.

Aby jeden materac dla pary się sprawdził, konieczne jest też, by obie osoby były podobnego wzrostu i by miały podobne preferencje co do pozycji spania, np. by oboje lubili spać na boku. Wtedy po obu stronach materac będzie pracował w taki sam sposób.

Dwa materace do sypialni

Materac dla par powinien być dostosowany do potrzeb obu sylwetek. A co jeśli jedna z osób lubi twarde, a druga miękkie podłoże?

W takim przypadku decyzja może być tylko jedna. Dwa osobne materace dla par, z których każdy będzie dostosowany do potrzeb konkretnej osoby. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy dwoje użytkowników różni się wagą. Wtedy twardy materac będzie dla cięższej odpowiedni, ale dla lżejszej zbyt miękki. Dzięki dobraniu dwóch osobnych materaców każda z osób będzie odpoczywać wygodnie, a żaden z kręgosłupów nie ucierpi. W takim przypadku trzeba pamiętać, że powierzchnia materaca musi być równa, kończyć się na tej samej wysokości. I jeszcze jedna istotna rzecz – przerwa pomiędzy materacami musi być wypełniona, aby można było spać wygodnie, nie zapadając się w szparę łączącą. Można to zrobić za pomocą materaca nawierzchniowego, który łączy ze sobą dwa pojedyncze materace.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jedno i drugie z Was może się cieszyć pełnym wypoczynkiem. Kręgosłup jest podpierany odpowiednio do predyspozycji Waszych ciał, a ponadto materac odpowiada na Wasze preferencje. Nie musicie iść na tradycyjny kompromis – wystarczy, by każde spełniło swoje oczekiwania, a wtedy spanie stanie się najlepszym wypoczynkiem.

Jeden materac dwie powierzchnie spania

Istnieje jeszcze jeden rodzaj kompromisu przy wyborze materaca dla ciebie i Twojej drugiej połówki. Jest to jeden materac o dwóch powierzchniach spania. Na jednej powierzchni obok siebie znajdują się dwie różne twardości – dostosowane do potrzeb dwojga użytkowników, np. H1 obok H2 czy H2 obok H3. Dzięki temu każde z Wam może spać na preferowanej powierzchni bez szkody dla kręgosłupa. To jedno z najlepszych rozwiązań dla tych par, które nie mogą pójść na tradycyjny kompromis i wybrać czegoś, co obojgu przypadnie do gustu. Wysoki komfort snu gwarantowany! Trzeba tylko pamiętać, by nie zamieniać się połówkami.

Wypełnienie materaca dla par

Równie ważne co twardość jest wypełnienie materaca. Możliwości nie odbiegają od tych, które stosuje się przy materacach jednoosobowych:

- materace kieszeniowe – są bardzo uniwersalne i tradycyjne, stanowią wytrzymale rozwiązanie; w środku znajdują się sprężyny umieszczone w osobnych kieszeniach, dzięki czemu pracują samodzielnie i są mniej podatne na zniszczenia; minusem jest fakt, że są cięższe od innych modeli z uwagi na dość wysoki ciężar sprężyn, trudno się je przenosi i transportuje,

- materace lateksowe – są bardzo wygodne, cechują się antyalergicznością oraz odpornością na bakterie i inne drobnoustroje, łatwo się je czyści; są bardzo elastyczne i trwałe, stanowią też bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa,

- materace termoelastyczne – nowoczesne rozwiązania, reagują na temperaturę ciała danej osoby i uginają się pod jego ciężarem, idealnie dopasowując do jego kształt; są bardzo przyjemne w kontakcie ze skórą,

- materace kokosowe – naturalne rozwiązanie stanowiące bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, są też dość twarde, dlatego przypadną do gustu zwolennikom twardości.

Materac dla par do spania da się wybrać bez szkody dla żadnego kręgosłupa. Wystarczy przeanalizować dostępne opcje i wybrać to, co najbardziej odpowiada jednej i drugiej osobie. Dzięki temu można dopasować do siebie materac, a nie odwrotnie. A przecież to zdrowie kręgosłupa jest najważniejsze.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pokrowiec
więcej... mniej
Twardość
Sprężyna
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.