Łóżka z Płyty

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Łóżko z płyty meblowej

 

Łóżko z płyty meblowej posłuży Ci przez wiele lat. Wygląda tak samo dobrze jak mebel drewniany, z tym że łóżko z płyty meblowej w tym z MDF jest tańsze i równie ładne jak łóżko drewniane. Sprawdź jakie są zalety łóżek do sypialni wykonanych z płyty. Dowiesz się, czy warto zwracać na nie uwagę i nawet jeśli wcześniej nie myślałeś o takim rozwiązaniu, być może zmienisz zdanie.

 

Łóżko z płyty MDF i laminowanej

Przyzwyczailiśmy się już, że jak łóżko to na pewno z drewna. I jest to w zasadzie prawda, choć często z drewnem ma ono wspólny tylko wygląd. Łóżko z płyty meblowej to tańsza alternatywa dla łóżka wykonanego z drewna. Sprawdź, jakie zalety posiada ten rodzaj produktu i zanim zdecydujesz się na zakup, rozważ wszystkie możliwości. Ciekawą informacją dla Ciebie na pewno będzie fakt, że łóżko z płyty meblowej to odpowiedź na potrzeby środowiska naturalnego, a dokładniej ochrona lasów. Mniej drzew idzie do wycinki, a tym samym planeta nie traci naturalnych terenów zielonych.

Łóżka robi się z kilku różnych materiałów. Pierwsze, które przychodzi na myśl, jest oczywiście prawdziwe drewno. Takie produkty cechują się wyższą ceną oraz wysoką jakością. Drewno to najbardziej trwały materiał (choć rodzaje drewna też różnią się między sobą wytrzymałością).

Drugi rodzaj materiału, z którego powstają łóżka do sypialni, to płyta MDF. Bardzo popularny sposób na łóżko, który charakteryzuje się niższą ceną. Skąd ta różnica? Otóż płyta MDF (Medium Density Fibreboard, czyli płyta o średniej gęstości) powstaje z włókien drzewnych sprasowanych pod bardzo wysokim ciśnieniem i wysoką temperaturą. Są one połączone ze związkami utwardzającymi i łączącymi i w ten sposób powstaje płyta do wykorzystania przy produkcji mebli.

Co prawda płyta różni się od zwykłego łóżka drewnianego, jednak stanowi jego bardzo dobry tańszy zamiennik. Jest też dużo lepszym wyborem niż łóżko z płyty wiórowej. To z kolei znajduje się na najniższej półce cenowej i nie stanowi zbyt atrakcyjnej oferty.

 

Zalety łóżka z płyty meblowej

Płytę MDF dużo łatwiej poddać różnym działaniom, np. wierceniu, rozcinaniu itd. Łatwo się też kształtuje, dlatego bez problemu można ją dopasować do swoich potrzeb. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że MDF to tańszy zamiennik drewna – łóżko z płyty meblowej będzie wyglądało niemal tak samo jak to z litego drewna. Różnica będzie jednak ukryta w głębi. Płyta MDF jest dostępna we wszystkich grubościach i formatach, dzięki czemu można z niej robić nie tylko łóżka, ale i inne meble. Płyta MDF jest ponadto bardzo łatwa w obróbce i kształtowaniu oraz dopasowaniu do potrzeb. Nie ma na niej sęków ani zgrubień jak na tradycyjnym drewnie, dlatego jest też bezpieczna dla skóry i podczas użytkowania, i podczas produkcji.

Zalety łóżka z płyty meblowej są następujące:

- dużo tańsze niż łóżko z litego drewna,

- dostępne we wszystkich rozmiarach,

- jest bardzo lekkie, dobrze się je przenosi z miejsca na miejsce,

- posłuży przez wiele lat, ponieważ płyta MDF to trwały materiał,

- łatwo się je czyści, ponieważ MDF jest odporny na wodę w niewielkiej ilości i środki do czyszczenia; należy jednak używać do czyszczenia miękkich ściereczek, ponieważ twardsze mogłyby zarysować powierzchnię,

- MDF jest dużo bardziej odporny na odkształcenia niż na przykład płyta wiórowa.

 

Wady łóżka z płyty meblowej

Jako że MDF to nie drewno, musimy wspomnieć co nieco o wadach, jakie ma łóżko z płyty meblowej. Mimo że jest to materiał dość trwały, nie jest aż tak trwały jak drewno lite. Ponieważ płyta jest stosunkowo cienka, łatwiej ją uszkodzić.

Jest też mniej odporna na działanie wilgoci, ale to dotyczy głównie mebli znajdujących się w kuchni i łazience, zatem o tę kwestię możemy być raczej spokojni. O ile łóżko nie styka się ze zbyt dużą wilgocią, materiał nie powinien się odkształcić z tego powodu. Warto wiedzieć, że krawędzie łóżka z płyty meblowej można zabezpieczyć, w związku z czym łatwiej utrzymać je w pierwotnym stanie.

 

Łóżko z płyty meblowej do sypialni

Zakup łóżka z płyty meblowej jest o tyle praktyczny, że wpisuje się w ekologiczność. Kupując meble z płyty meblowej od solidnego, zaufanego producenta, masz pewność, że materiały znajdujące się w MDF pochodzą faktycznie z włókien drzewnych. Dzięki temu oszczędzasz drzewa, chroniąc je przed nadmierną wycinką, a wykorzystujesz bezpieczne i ekologiczne materiały.

Łóżka z płyty meblowej MDF służą przez wiele lat. Może faktycznie nie są aż tak trwałe jak te z drewna jednak bez problemu powinny przetrwać kilka dekad – pod warunkiem że są użytkowane w sposób prawidłowy, pielęgnowane i zabezpieczone przed zniszczeniem. Nie kupując po kilku latach kolejnego mebla, wpisujesz się w ekologiczne założenia zmniejszenia ilości odpadów.

 

Łóżko z płyty meblowej i litego drewna jednocześnie

Wygląd mebla jest oczywiście ważny, ponieważ to na niego zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, kiedy wchodzimy do pokoju. Musi ono pasować do wnętrza i przede wszystkim Ci się podobać. Co ciekawe, łóżko z płyty meblowej znacznie bardziej pasuje do sypialni utrzymanej w nowoczesnym stylu niż łóżko drewniane. Pamiętaj jednak, że nie dzięki wyglądowi mebla jesteś w stanie wygodnie spać. Materiały wykonania to najważniejsza kwestia, dzięki której masz pewność, że śpisz wygodnie i bezpiecznie.

Jeśli zależy Ci jednocześnie na wyższym poziomie mebla i tańszych rozwiązaniach, możesz postawić na meble wykonane z różnych materiałów. Producenci wychodzą naprzeciw klientom, dając im do wyboru łóżka stworzone z MDF i z litego drewna jednocześnie. Elementy narażone na większe obciążenia, głównie konstrukcja mebla wykonywane są z bardziej odpornego na odkształcenia litego drewna. Dzięki temu są trwalsze, a klient ma pewność, że nie wysłużą się po kilku latach. Z kolei pozostałe elementy, głównie te typowo dekoracyjne, wykonane są z MDF.

 

Łóżko z płyty meblowej na wymiar

Łóżko z płyty meblowej, laminowanej, MDF na wymiar stanowi atrakcyjną ofertę dla tych klientów, którzy chcą nieco zaoszczędzić, a jednocześnie wyposażyć sypialię w produkt dobrej jakości. Płyta meblowa odpowiada na potrzeby estetyczne oraz jakościowe. Można ją pomylić z drewnem, zatem będzie stanowić dobry materiał do wyposażenia sypialni.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pojemnik z:
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.