Łóżka dla dzieci

Pokazano 1-24 z 36 pozycji

Łóżka drewniane dla dzieci

Łóżka dla dzieci są dostępne w różnych wersjach: pojedyncze, podwójne, piętrowe, z bohaterami bajek. Łóżko trzeba dobrać do wieku i do potrzeb dziecka. W ten sposób można mu zapewnić spokojny sen i prawidłowy rozwój.

Łóżka dziecięce

Pierwszym miejscem, w którym śpi dziecko, jest łóżeczko. Kiedy zauważasz, że zaczyna się ono nie mieścić w łóżeczku, rączki i nóżki zwisają poza barierki – to czas na sprawienie dziecku mebla z prawdziwego zdarzenia, czyli pierwszego „dorosłego” łóżka.

Łóżka dla dzieci powinny być dobrze dobrane do ich wieku oraz sylwetki. Ważne jest też to, by podobały się dzieciom, dzięki czemu chętniej będą kładły się spać. Dla młodszych dzieci zaleca się barierkę do łóżka, by dziecko nie wypadało. Łóżka piętrowe dla dzieci starszych to opcja do małych pomieszczeń, w której mieszka przynajmniej dwoje maluchów.

Poniżej znajdziesz kilka szczegółów dotyczących wyboru łóżek różnych rodzajów.

Solidne łóżka dla dziecka

Łóżka dla dzieci to miejsca, w których muszą one czuć się przede wszystkim bezpiecznie. Kupując pierwsze łóżko dla swojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę jego wiek. Jeśli ma ok. 2 lat, to musisz zadbać o to, by z niego nie wypadło. Maluch będzie przyzwyczajony do tego, że mógł bez przeszkód zmieniać pozycję w dawnym łóżeczku bez obaw, że spadnie. W przypadku większego łóżka może być nieco inaczej, dlatego tak ważne jest, by zapewnić dziecku pewność podczas odpoczynku.

Wystarczą wysokie barierki. Mogą być poziome lub pionowe – byle nie istniało ryzyko, że dziecko przypadkiem wypadnie. Takie barierki można zwykle zdemontować, dzięki czemu łóżko przeznaczone dla dwulatka może z powodzeniem funkcjonować jako łóżko dla przedszkolaka lub starszego dziecka. To wygodna opcja, która pozwala kupić jeden mebel na wiele lat zamiast zmuszać, by co jakiś czas poszukiwać nowych rozwiązań.

Demontowana barierka do łóżka pozwala też rodzicowi zachować bliski kontakt ze swoim dzieckiem. Jeśli usypianie polega na czytaniu bajek lub śpiewaniu piosenek, to nic nie stoi na przeszkodzie, by położyć się obok malucha i wspomagać jego zasypianie.

Pamiętaj, że bardzo ważne jest to, by łóżka dla dzieci były solidnie wykonane. Dzięki temu nie obaw, że łóżko wysłuży się zbyt szybko. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że małe dziecko lubi skakać na łóżku i podejmować na nim inne zabawy, zatem wytrzymałość będzie grała pierwsze skrzypce. Jeśli zwykle kładziesz się na chwilę z dzieckiem, zanim zaśnie, to wytrzymałość łóżka przyda się tym bardziej.

Inną kwestią jest fakt, że powinno zostać wykonane z bezpiecznych materiałów. Chodzi przede wszystkim o farbę dedykowaną dla dzieci, która nie wydziela chemicznych substancji mogących wpływać negatywnie na drogi oddechowe. Najbardziej polecane są farby wodne, które nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia oparów.

Tematyczne łóżka dla dzieci

Dwulatek i każde starsze dziecko mają już poczucie odrębności. Zdają sobie sprawę z tego, w jakim miejscu się znajdują i umieją samodzielnie wybierać to, co podoba im się najbardziej, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania i zabawki, ale spróbować można także z meblami. W związku z tym można zaproponować dziecku tzw. łóżko tematyczne, czyli takie, które da mu poczucie odrębności. Może to być łóżko z bohaterem ulubionej bajki lub w ulubionym kolorze. Może też przedstawiać zwierzątko lub inną kojarzącą się z dziećmi istotę – byle dziecko się jej nie bało i traktowało przyjacielsko.

Bezpieczeństwo to także brak obaw o to, że nieznane dziecku potwory pojawią się w czasie snu. To duży problem maluchów – strach przed wyimaginowanymi potworami. Nawet jeśli dbasz o to, by nie straszyć dziecka podobnymi rzeczami, może miewać ono koszmary. I w tym przypadku ważne jest, by postaci z bajek, które pojawią się na dziecięcym łóżku było mu znane, przyjazne i by nie mogły przestraszyć.

Łóżka drewniane dla nastolatka

Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane łóżka dla dzieci, które zamierzasz kupić. Mogą być na przykład drewniane. Drewno to solidny materiał, który na pewno posłuży przez wiele lat. Pięknie się prezentuje, jest dostępny niemal w każdym kolorze. Można go dopasować do wielu aranżacji. Jest to materiał klasyczny, który można dostać w różnych wariantach, jeśli chodzi o wzory.

W przypadku łóżka drewnianego dobrze jest zwrócić uwagę na to, by miało opływowy kształt każdego elementu. W ten sposób łatwiej zadbać o to, by dziecko się nie uderzyło podczas zabawy. Zaokrąglone krawędzie to niezbędny element w przypadku najmniejszych dzieci.

Łóżka tapicerowane dla dzieci

Alternatywą dla łóżek drewnianych są te tapicerowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu najwygodniej jest zadbać o to, by dziecko się nie uderzyło i nie zrobiło sobie krzywdy.

Łóżka tapicerowane dla dzieci mogą, co prawda, nieco częściej nosić ślady pozostałe po zabawie, np. plamy z jedzenia, ale bardzo łatwo je wyczyścić, zatem nie stanowi to dużego problemu. Jeśli w pokoju Twojego dziecka pasuje łóżko tapicerowane, a przede wszystkim podoba mu się, to jak najbardziej można spróbować takiego rozwiązania.


Łóżka piętrowe dla dzieci i nastolatków

Łóżka piętrowe dla dzieci można wykorzystywać dla maluchów w wieku przedszkolnym. Wcześniej nie będą one bezpiecznym rozwiązaniem. Przedszkolak śpi już na tyle świadomie, że nie powinno stać mu się nic złego. Oczywiście trzeba pamiętać również o tym, by w zestawie znajdowała się barierka do łóżka, która zabezpieczy przed ewentualnym upadkiem z wysokości i zapewni spokojny sen.

Łóżka piętrowe dla dzieci pozwalają oszczędzić miejsce, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Dzięki nim dwoje dzieci bez problemu zmieści się w jednym pokoju, a reszta przestrzeni pozostanie do wykorzystania na codzienne aktywności: naukę i zabawę.

Łóżka dla dzieci oferowane są w różnych wzorach i rozmiarach – w zależności od potrzeb dziecka, a także od jego sylwetki. Znajdziesz tutaj coś dla dziecka w każdym wieku: dla chłopca, dziewczynki lub takie, które pasują i do jednego i do drugiego. Pozwól dziecku dobrać coś samodzielnie – jeśli tylko wyraża taką chęć.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Kolor
więcej... mniej
Pojemnik z:
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.