Stelaże Bez Regulacji

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Stelaże bez regulacji – proste i klasyczne


Stelaże bez regulacji to jeden z rodzajów stelaży pod materac. Dobrze dobrane odpowiadają za wygodę podczas spania i gwarantują prawidłowe użytkowanie materaca.

Dobre stelaże bez regulacji

Stelaże pod materac do spania są odpowiedzialne za dobrą wentylację materaca. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie zadbanie o swój materac tak, aby posłużył przez dłuższy czas. Istnieją dwa rodzaje stelaży: z regulacją i bez regulacji. Który będzie odpowiedni dla Ciebie? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dowiedz się, czym cechują się poszczególne modele. Stelaże bez regulacji są najprostszą wersją, która cieszy się obecnie największym zainteresowaniem.

Na stelaże pod materac trzeba zwrócić szczególną uwagę. Często tego elementu łóżka nie bierzemy na serio, ponieważ go nie widać. Okazuje się jednak, że to, co niewidoczne, wcale nie jest nieistotne. Otóż stelaż odpowiada w głównej mierze za komfort spania, ponieważ odpowiednio podtrzymuje materac. Bez dobrego stelaża nie ma co liczyć na komfortowy sen nawet na najbardziej wygodnym materacu. Tak więc zanim dokonasz zakupu, musisz dowiedzieć się, jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych modeli stelaży bez regulacji.

Stelaże bez regulacji a wentylacja

Stelaże bez regulacji zapewniają materacowi dobrą wentylację. Dzieje się tak ze względu na przerwy między listwami, które odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza – po prostu przepuszczają powietrze. Umożliwienie przepływu powietrza sprawia, że materac jest chroniony przed ewentualnym osiadaniem na nim bakterii i drobnoustrojów. Można łatwiej zadbać o jego czystość, jeśli mamy gwarancję, że jest chroniony przed większością tego typu nieczystości.

Dlatego tak ważne jest właściwe dobranie stelaża do łóżka. Dzięki temu można być spokojnym nie tylko o komfort spania i długoletnie użytkowanie, ale także o bezpieczeństwo i higieniczność.

Kupno stelaży bez regulacji

Pamiętaj, że kupowanie stelaża powinno odbywać się równolegle do kupna materaca. Dzięki temu można dobrać konkretny model dostosowany pod materac. Materac jest kryterium, które determinuje wybór odpowiedniego stelaża. Jedno i drugie musi być dopasowane, aby całe łóżko spełniało swoje funkcje. Dobrze dobrany stelaż pozwala na takie podparcie dla materaca, które odpowiednio reaguje na obciążenie.

Jeśli stelaż zostanie źle dobrany, podczas użytkowania materaca będziesz miał wrażenie, że pracuje on inaczej niż ten, który testowałeś w sklepie. To dlatego że stelaż nie będzie taki jak ten w sklepie, a co za tym idzie samo spanie będzie mniej wygodne, a materac może się wcześniej zużyć.

Dzięki stelażowi drewnianemu bez regulacji dużo zyskasz. Będzie on odpowiadał za:

- lepszą funkcjonalność materaca,

- przedłużenie jego żywotności,

- właściwe podparcie dla kręgosłupa i zdrowy sen,

- odpowiednią wentylację materaca, zapewnienie higieniczności,

- właściwe ustawienie materaca w ramie łóżka.

Stelaże bez regulacji, nieruchome, cały czas pozostają w tej samej pozycji. Nie podnoszą się ani nie opuszczają. Można powiedzieć, że stelaż wydobywa z materaca wszystko, co najlepsze. Dzięki takiemu połączeniu możesz sobie zapewnić w pełni komfortowy sen przez całą noc.

Dla kogo stelaże bez regulacji?

Stelaże bez regulacji są dobrą opcją dla tych osób, które lubią klasyczne rozwiązania, bez dodatkowych udogodnień. Są one proste, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu. Są najczęściej spotykanymi systemami w polskich sypialniach, dlatego powinieneś wiedzieć, jakie są ich cechy.

Tradycyjny stelaż, czyli lekko wygięte drewniane listewki połączone elastycznymi uchwytami, sprawdzi się praktycznie dla każdej osoby: i dla dziecka, i dla dorosłego.

Jeśli nie cierpisz na żadne schorzenia związane z kręgosłupem, jeśli nie męczą Cię stałe bóle w plecach, stawach i kończynach, to stelaże bez regulacji zostały stworzone właśnie dla Ciebie. Zapewniają wysoki komfort snu w podstawowym zakresie, nie skupiając się na żadnych dodatkowych funkcjach. Sprawdzają się u większej części społeczeństwa. Jeśli zależy Ci na oszczędności i nie potrzebujesz dodatkowych funkcji umożliwiających jeszcze wygodniejszy odpoczynek, to stelaże bez regulacji będą dla Ciebie właściwym produktem.

Twardość stelaży bez regulacji

Stelaże bez regulacji cechują się różną twardością. Można ją dobrać indywidualnie do swoich potrzeb, ponieważ to ona w głównej mierze wpływa na jakość snu.

Jedną z odmian drewnianych stelaży bez regulacji jest ta, która w części, w której podpierane są plecy, ma większą elastyczność. Dzięki temu plecy są lepiej podparte, a cały materac lepiej dopasowany do sylwetki podczas snu.

Jeśli planujesz zakup stelaża pod podwójny materac, koniecznie wybierz taki z listwą środkową wzdłużną – tylko dzięki temu możliwe będzie utrzymanie prawidłowej twardości na podwójnym łóżku.

Dobrej jakości stelaże bez regulacji

Stelaże bez regulacji mogą być wykonywane z różnych rodzajów drewna. Te najbardziej popularne i jednocześnie najwyższej jakości to stelaże bukowe. Ten rodzaj drewna jest solidny, odpowiada za trwałości długoletnie użytkowanie. Poza tym stelaże wykonane z buka są sprężyste, elastyczne i dostosowują się do pracy materaca. Ten rodzaj drewna sprawdzi się przede wszystkim do materaców z pianką termo-visco, memory, wysokoelastyczną i z lateksu.

Najtańszą możliwością jest wykorzystanie drewna sosnowego. Najlepiej wykorzystywać go do łóżek z materacami bonelowymi, czyli tradycyjnymi sprężynowymi. Nie sprawdzi się przy materacach lepszego typu, np. lateksowych czy piankowych.

Pamiętaj, że dobranie odpowiedniego stelaża pod materac jest niezwykle istotne w przypadku ewentualnej reklamacji materaca. Tylko wtedy gdy stelaż pod materac jest dobrany odpowiednio, producent materaca jest w stanie uznać reklamację. Wynika to z tego, że podstawą reklamacji nie może być źle użytkowany materac, a w zakres złego użytkowania wpisuje się właśnie nieodpowiednio dobrany stelaż.

Stelaże bez regulacji z drewna nie posiadają dodatkowych funkcji (stelaże regulowane umożliwiają podnoszenie zagłówka lub części dolnej na dowolną wysokość). Są klasycznym rozwiązaniem, które króluje w większości sypialni. Pamiętaj, że stelaż jest obowiązkowym elementem łóżka. Zanim wybierzesz konkretny, zdecyduj, czy lepsza będzie wersja z regulacją, czy bez.

Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Pojemnik z:
Regulacja z:
Rozmiar
Filtruj
Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.