Topper na materac


Masz problemy ze snem z powodu niewygodnego materaca? Twoje łóżko jest zniszczone bądź śpisz na zbyt miękkiej lub twardej kanapie? Jeśli nie chcesz inwestować pieniędzy w nowy materac to świetnym rozwiązaniem będzie zakup specjalnej przekładki. Takie materace nawierzchniowe, czyli tzw. toppery skutecznie wyrównują powierzchnię, na której śpimy. Są niebywale praktyczne i co najważniejsze – poręczne. Specjalna przekładka zregeneruje Twój dotychczasowy materac. Doskonale sprawdzi się w wynajmowanym mieszkaniu na wersalce, tapczanie czy kanapie. Topper może również chronić Twój nowy materac, jeszcze bardziej udoskonalając jego właściwości. 

 

Materac nawierzchniowy, czyli idealny sposób na niewygodne łóżko

Toppery stosowane są głównie w celu polepszenia komfortu snu na starym, wysłużonym materacu. Często, po kilkunastu latach na materacu mogą pojawić się różne zagłębienia czy nierówności. Po takim czasie materac niekiedy traci stopniowo swoje właściwości. Przekładki na materac w zależności od materiału, którym są wypełnione, gwarantują stabilne podparcie, wysoką higienę snu oraz dopasowanie do sylwetki. Topper w porównaniu z materacem można łatwiej przetransportować i przechowywać. Jeśli chwilowo wynajmujesz mieszkanie i niedługo musisz się przeprowadzić to przekładka będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki ściąganemu pokrowcowi można ją z łatwością wyczyścić. Kolejną zaletą stosowania materacy nawierzchniowych jest ochrona materaca głównego przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami. Przekładki są tak skonstruowane, że umożliwiają nieprzerwaną cyrkulację powietrza. Dzięki temu, bazowy materac zachowuje cały czas świeżość. Toppery znajdują zastosowanie także w przypadku wersalek, kanap czy narożników. W niewielkich mieszkaniach, zestaw mebli wypoczynkowych służy domownikom także jako miejsce do spania. W takim przypadku warto dopasować powierzchnię do własnych potrzeb i zdecydowanie poprawić komfort snu. Rano wystarczy zdjąć przekładkę z sofy, a salon nabierze z powrotem swojego eleganckiego stylu.Wypełnienie przekładki - którą piankę wybrać?

topper na materacMaterace nawierzchniowe, podobnie jak zwykłe materace, możesz w prosty sposób dopasować do własnych preferencji. Warto przy tym zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przy wyborze przekładki na materac sprawdź jej rozmiary. W salonie Studio Snu możesz znaleźć modele o zróżnicowanej szerokości oraz długości. Bardzo ważna jest również wysokość materaca nawierzchniowego. Im wyższa przekładka, tym więcej materiału wypełniającego. Specjalne pianki, które wypełniają topper pozwalają uzyskać efekt wyrównanego podłoża. W zależności od ilości i rodzaju pianki, powierzchnia spania może być twardsza lub bardziej miękka. Najpopularniejsze pianki, które wypełniają przekładki nawierzchniowe to: pianka termoelastyczna, lateks, naturalny lateks Talalay, pianka wysokoelastyczna czy mata kokosowa. 

Materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością punktową. Pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do kręgosłupa, co pozwala na jego ergonomiczne ułożenie. Pianka termoelastyczna cechuje się zwiększoną twardością. Dzięki tym właściwościom, powierzchnia spania będzie idealnie pasować do potrzeb Twojego ciała. Przekładka termoelastyczna to świetne rozwiązanie na zmiękczenie głównego materaca. Aby utwardzić nieco podłoże, dobrym wyborem będzie materac nawierzchniowy z pianką wysokoelastyczną. W przekładce Orchila EXC Standard K zastosowano piankę Kaltschaum o zwiększonej sprężystości, która umożliwia optymalne podparcie ciała. Najlepszą odpowiedzią na niewygodną powierzchnię spania jest z kolei przekładka lateksowa. Niezwykle sprężysty lateks jest bardzo trwałym materiałem, który zdecydowanie poprawi komfort Twojego snu. Antybakteryjna przekładka lateksowa L Orchila Exc zapewnia wysoką higienę snu i polecana jest przy alergiach.
Orchila EXC vs Orchila Win, czyli rodzaje przekładek

W salonie meblowym Studio Snu możesz znaleźć materace nawierzchniowe z serii Orchila Exclusive i Orchila Win oraz przekładki hotelowe. Przekładki nawierzchniowe Orchila EXC poprawiają parametry materaca podstawowego. W zależności od użytych pianek, utwardzają bądź zmiękczają podłoże. Sprzyjają utrzymaniu higieny dzięki zdejmowanemu pokrowcowi. Chronią posłanie, udoskonalają główny materac i całkowicie zmieniają komfort użytkowania starych kanap czy wersalek. Wybierając natomiast materace nawierzchniowe Orchila Win masz możliwość obicia przekładki tkaniną z bogatej gamy kolorystycznej. Pozwoli Ci to zachować przyjęty styl sypialni. Przekładki Orchila Exclusive i Orchila Win dostępne są w rozmiarach: Standard (wysokość 4 cm), Max (6 cm) oraz Super (8 cm). Toppery świetnie sprawdzą się przy łóżkach hotelowych. Są higieniczne i łatwe w utrzymaniu. Przekładki hotelowe zostały zbudowane z trudnopalnych komponentów, ograniczając ryzyko powstania pożaru.  

 

Komentarze ()