Pokrowce na materac do spania

Pokrowiec jest swego rodzaju dopełnieniem materaca. Jest prawie tak samo istotny, jak jego wsad. Chroni przed zabrudzeniami, odprowadza wilgoć i dba o komfortowy sen. Dzięki odpowiedniemu pokrowcowi, materac pozostaje czysty i higieniczny na długie lata. Pokrowiec na materac gwarantuje antyalergiczne warunki w trakcie snu, co szczególnie docenią alergicy oraz osoby zmagające się z problemami skórnymi. Pamiętaj tylko, że Twój pokrowiec zachowa te wszystkie cenne właściwości pod jednym warunkiem – musisz o niego odpowiednio zadbać.

 

Pokrowce na materac – na co zwrócić szczególną uwagę?

Pokrowiec jako nieodłączny element materaca, tworzy pierwszą warstwę, z którą styka się nasze ciało. Warto więc zwrócić szczególną uwagę nie tylko na łóżko czy materac, ale także na produkty, które stanowią wartość dodaną, jak m.in. pokrowiec na materac czy przekładka. Pokrowiec musi być przede wszystkim praktyczny, stąd też zdecydowana większość materacy w salonie Studio Snu dostępna jest w zdejmowalnych pokrowcach, wyposażonych w specjalne zamki. Dzięki temu, pokrowiec można z łatwością zdjąć i wyprać. Pozwala to znacznie wydłużyć żywotność nie tylko pokrowca, ale również materaca. Okazuje się, że pokrowce na materace posiadają szereg ważnych funkcji. Nie chodzi tu tylko o estetykę samego materaca, bowiem pokrowce zapewniają o wiele większą wygodę oraz regenerację ciała. Stanowią dodatkową warstwę, na której leżymy.

Większość pokrowców posiada właściwości antyalergiczne i bakteriobójcze. Pokrowiec Balance dodatkowo zachowuje równowagę energetyczną ciała, natomiast pokrowiec Cooling, dzięki zastosowaniu mikroskopijnych kryształków mentolu, wywołuje efekt chłodzenia. Jeśli chcesz, aby Twój wygodny materac służył Ci przez długie lata, pamiętaj o odpowiednim pokrowcu. Jeśli masz małe dziecko bądź zwierzę lub zdarza Ci się często rozlać w łóżku lampkę wina, koniecznie pomyśl nad dodatkową ochroną materaca w postaci specjalnego ochraniacza. 

 

Jak dbać o pokrowiec na materac?

pokrowce na materac do spaniaJedno jest pewne – pokrowiec na materac piankowy powinien być zdejmowany. Inaczej nie dałoby się doczyścić zanieczyszczeń, które wniknęły w pokrowiec. Co ważne, musi być on także wykonany z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów, które z łatwością można wrzucić do pralki. Ponadto powinny być one przyjemne w dotyku, przewiewne i antyalergiczne. Eksperci w salonie meblowym Studio Snu zachęcają do skorzystania z ochraniacza, gdyż w przeciwnym wypadku konieczne będzie regularne pranie pokrowca. Jest on bowiem ostatnią barierą, która chroni wkład materaca przed wnikaniem wszelkich zanieczyszczeń czy wilgoci. Kilkadziesiąt mililitrów potu każdej nocy, resztki łuszczącego się naskórka, włosy, zanieczyszczenia po małych dzieciach czy zwierzętach – to właśnie głównie przed wnikaniem tych zanieczyszczeń w głąb wsadu materaca chroni pokrowiec. Eliminuje to rozwój grzybów, pleśni czy roztoczy, czyli głównych winowajców alergii. Warto zatem prać pokrowiec przynajmniej raz na pół roku. Nie wymaga to specjalnych zabiegów, więc w zupełności wystarczą warunki domowe.

Pranie pokrowca jest proste, jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to temperatura prania. Pokrowce na materac wykonane są bowiem z różnorodnych materiałów jak m.in. bawełna, poliester, wiskoza czy elastan. Każda z tych tkanin posiada określoną temperaturę prania, w której zachowuje swoje najważniejsze właściwości. Większość pokrowców można prać w temperaturze do 60°C, co pozwoli całkowicie usunąć wszelkie zabrudzenia. Zapoznaj się jednak z zaleceniami producenta. Być może pokrowiec na materac kieszeniowy, który aktualnie posiadasz wymaga nieco innych warunków.

 

Rodzaje pokrowców na materac

W salonie meblowym Studio Snu kupisz materace M&K Foam Koło w następujących pokrowcach:

 • Alergik – pokrowiec pikowany antyalergiczną owatą z zamkiem rozdzielczym. Możliwe pranie w temp. do 60°C. Pokrowiec bardzo delikatny w dotyku, o gramaturze 178g/m2. Skład: 80% bawełna, 20% poliester.

 • Amicor – delikatny i miękki pokrowiec o gramaturze 250g/m2. Zbudowany z włókien amicoru, dlatego zalecany jest głównie alergikom. Pokrowiec należy prać w temp. do 60°C. Skład: 46% bawełna, 30% amicor, 24% poliester.

 • Aloe Vera – przyjemny pokrowiec z ekstraktem z liści aloesu, który pielęgnuje i nawilża skórę. Działa regenerująco i antybakteryjnie. Temperatura prania to max. 60°C. Skład: 35% wiskoza, 65% poliester z ekstraktem z liści aloesu.

 • Aloe Vera Lux – pokrowiec o gramaturze 450g/m2, możliwe pranie w temp. do 60°C. Pokrowiec niepikowany, nadaje skórze elastyczność i wspomaga ukrwienie. Skład: 30% wiskoza, 65% poliester z dodatkiem ekstraktu z liści aloesu, 5% elastan.

 • Anti-stress – temperatura prania do 60°C. Pokrowiec przyjemny w dotyku, z powłoką antystresową. Zawiera jony srebra, dzięki którym rozładowaniu ulegają nagromadzone ładunki elektrostatyczne. Anti-stress bardzo szybko odprowadza wilgoć. Skład: 35% tencel, 57% poliester, 8% elastan. 

 • Balance – pokrowiec 2-częściowy. Z uwagi na delikatne włókna zastosowane w górnej części, pranie możliwe jest w temp. 30°C. Pokrowiec zapobiega rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów. Balance zachowuje równowagę energetyczną, co po przebudzeniu powoduje, że jesteśmy zregenerowani i wypoczęci. Skład górnej części: 33% wiskoza, 65% poliester, 1% elastan, 1% nić ZEN. Dolna część pokrowca składa się w 100% z poliestru i nie nadaje się do prania.

 • Cooling – pokrowiec 2-częściowy. Posiada właściwości termoregulacyjne, zapewnia suchość oraz zapobiega rozwojowi roztoczy. Dzięki mikroskopijnym kryształkom mentolu, wywołuje efekt chłodzenia. Pokrowiec daje przyjemne poczucie świeżości i wyraźne skraca czas zasypiania. Skład górnej części pokrowca: 33% wiskoza, 65% poliester, 1% elastan, 1% nić ZEN. Dolna część pokrowca wykonana w całości z poliestru nie nadaje się do prania. Górną część należy prać w temp. 30°C.

 • Cotton Lux – pokrowiec o gramaturze 460g/m2. Należy go prać w temp. do 60°C. Przyjemny dla skóry. Środek antybakteryjny Silver sprawia, że pokrowiec zachowuje właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne na bardzo długo. Skład: 98% bawełna, 2% elastan.

 • Coton Natural – pokrowiec o gramaturze 360g/m2, należy prać w temp. 30°C. Pokrowiec jest bardzo lekki, przyjemny dla skóry i delikatny w dotyku. Posiada właściwości higroskopijne, dzięki naturalnym włóknom bawełny. Naturalne materiały przyjazne dla środowiska sprawiają, że pokrowiec jest antyseptyczny, antystatyczny i utrudnia rozwój mikroorganizmów.

 • Impuls – pokrowiec zawiera jony srebra, należy go prać w temp. do 60°C. Ma gładką strukturę, jest bardzo miły w dotyku i odprowadza wilgoć. Pokrowiec posiada doskonałe właściwości regulacji temperatury. Skład: 35% tencel 58% poliester, 7% elastan.

 • Kaszmir – pokrowiec o gramaturze 580g/m2, należy go prać w temp. do 60°C. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć i jest miły w dotyku. Pokrowiec posiada właściwości bakteriobójcze. Skład: 74% poliester, 24% wiskoza, 1% kaszmir, 1% elastan.

 • Outlast® – pokrowiec 3-częściowy. Górna część zewnętrzna wykonana w 100% z bawełny, natomiast wewnętrzna z tkaniny WelingtonOutlast®. Górną część pokrowca należy prać w temp. do 60°C. Dolna część pokrowca wykonana jest w całości z poliestru i nie nadaje się do prania. Pokrowiec znakomicie odprowadza wilgoć i aktywnie wyrównuje wahania temperatury. 

 • Silver Active – pokrowiec o gramaturze 280g/m2, zawiera jony srebra. Należy go prać w temp. do 60°C. Pokrowiec pikowany antyalergiczną owatą. Doskonale odprowadza wilgoć. Skład: 35% wiskoza tencel, 65% poliester. 

 • Silver Black – pokrowiec w całości zbudowany z poliestru, należy go prać w temp. do 60°C. Pikowany antyalergiczną owatą. Równomierna struktura włókna tworzy niewielką powierzchnię narażoną na zabrudzenia.

 • Silver Lux – niepikowany pokrowiec o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Temperatura prania wynosi do 60°C. Skład: 35% wiskoza tencel, 58% poliester, 7% elastan.

 • Soya – pokrowiec o gramaturze 330g/m2, nadaje się do prania w temperaturze do 60°C. Pikowany antyalergiczną owatą. Dzięki trwałym i odpornym włóknom sojowym, pokrowiec posiada znakomite właściwości odprowadzające wilgoć. Skład: 35% wiskoza z włókna sojowego, 65% poliester.

 • Tencel – pokrowiec można prać w temp. do 60°C. Pikowany antyalergiczną owatą 300g/m2. Pokrowiec jest gładki i delikatny w dotyku. Posiada znakomite właściwości regulacji temperatury. Zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii. Skład: 35% wiskoza tencel, 65% poliester.

 • Tencel Caro – gładki i miły w dotyku pokrowiec o gramaturze 280g/m2. Aby utrzymać odpowiednią higienę snu, należy go prać w temp. do 60°C. Pokrowiec bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Pikowany antyalergiczną owatą 200g/m2. Skład: 35% wiskoza tencel, 65% poliester.

 • Tencel Lux – gładki i delikatny w dotyku pokrowiec o gramaturze 450g/m2. Posiada bardzo dobre właściwości regulacji temperatury. Można go prać w temp. do 60°C. Skład: 35% wiskoza tencel, 58% poliester, 7% elastan. 

 • Ultraphil – antybakteryjny pokrowiec o gramaturze 369g/m2, nadaje się do prania w temp. do 40°C. Pikowany antyalergiczną owatą. Dzięki włóknom klimatyzującym, pokrowiec zapobiega poceniu się. Skład: 68% poliester, 32% poliamid.

e-StudioSnu - Najlepsze pokrowce na materace

Komentarze ()