Materace dla sportowców

O znaczeniu snu dla prawidłowego rozwoju i zdrowia napisano już całe rozprawy. Od dawna wiadomym jest, że sen jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, elementem regeneracji. Dlatego zapewnienie organizmowi 6 godzin snu to niezbędne minimum, a 8 godzin mieści się blisko ideału. Deficyty snu skutkują zwykle zmęczeniem, rozdrażnieniem, brakiem koncentracji, mniejszą produktywnością czy obniżoną kondycją.

W przypadku osób aktywnych odpowiednia ilości snu i wypoczynku jest czynnikiem szczególnie istotnym. Potrzebują go mięśnie by mogły się zregenerować. Jego niedobór przyczynia się do obniżenia możliwości wysiłkowych, ogólnego osłabienia i spadku motywacji do podjęcia kolejnego treningu.

Pamiętać jednak należy, że o jakości nocnego wypoczynku nie stanowi jedynie ilość przespanych godzin. Decyduje o tym również kilka innych czynników, które w sposób znaczny mogą rzutować na jego wartość. Zaliczyć do nich wypada: bodźce zewnętrzne, stan powietrza w pomieszczeniu i jego temperatura, dietę, poziom stresu, choroby, kontuzje i dolegliwości, brak wyciszenia, a nade wszystko prawidłowo dobrany materac.

Jak materac wpływa na komfort snu?

materac dla sportowcówSpanie na nieodpowiednim podłożu sprawia, że ciało regeneruje się o wiele wolniej. Przy tym warto wiedzieć, że nie każdy materac, który nie przyprawia nas o doznania bólowe lub nie powoduje dyskomfortu jest tym odpowiednim. Niestety, u większości użytkowników, brak poczucia dyskomfortu podczas snu powoduje błędne przekonanie o prawidłowo dobranym podłożu, gdy tym czasem materac może być zupełnie niedopasowany do: sylwetki, wagi czy choćby rodzaju uprawianej aktywności.

O prawidłowym doborze nie powinna decydować też cena. Przeważa filozofia, że im droższy materac tym lepszy, gdy tym czasem najdroższe modele mogą być w równym stopniu, wyborem nietrafionym.

Jak dobrać materac dla osoby aktywnej?

Czym zatem powinien cechować się dobrze dobrany materac? Odpowiednio dobrany materac, oprócz tego, że powinien być wygodny, musi gwarantować dobre podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości, niwelować uczucie ucisku mięśni i być wysoce higienicznym. Przede wszystkim powinien posiadać sporą elastyczność – zwłaszcza punktową – ze zróżnicowanymi strefami twardości, zdolnymi zapewniać podparcie całej sylwetki.

Zbyt twardy, nadmiernie uciska stawy i pogarsza krążenie krwi. Zbyt miękki z kolei, nie jest w stanie w sposób odpowiedni podtrzymać kręgosłupa, doprowadzając do dysproporcji w napięciach mięśni przykręgosłupowych, w tym wrażliwego odcinka szyjnego.

Wyróżnikiem materaca dla aktywnych powinna być bardzo dobra wentylacja wewnątrz całego wkładu. Rolę wentylacji – w zależności od budowy wkładu - spełniają specjalne, głębokie otwory wentylacyjne, regulujące przepływ powietrza w całym materacu lub tysiące drobnych kanalików, tak skutecznych, że nawet z przyłożoną do materaca całą twarzą, można swobodnie przez nie oddychać!

Materac bez dobrej wentylacji, w którym nie ma odprowadzania wilgoci, zwłaszcza przy aktywnym stylu życia, jest szczególnie narażony na namnażanie się w nim drobnoustrojów. A materac tego typu, jak żaden inny powinien odznaczać się właściwościami antyalergicznymi, zapobiegając przy okazji namnażaniu się bakterii i minimalizując ryzyko wywołania alergii skórnych.

Dwustronny materac o różnej twardości

Warto również przyjrzeć się materacom dwustronnym, o zróżnicowanej twardości na każdej ze stron. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze dopasowanie podłoża do zmiennej wagi lub indywidualnych oczekiwań.

Dobry materac dla sportowców

Obecnie segment materacy do spania dla osób aktywnych systematycznie się powiększa. Jednym z liderów w tej branży jest marka KOŁO, której materace serii tri4 spełniają wszystkie z wymienianych wymagań, maksymalnie efektywnie wspomagając: sen, regenerację mięśni, pracę serca i układu naczyniowego, a przez to i lepszy transportu krwi, co przekłada się na korzystniejsze ukrwienie tkanek, ich odżywienie i szybszą regenerację.

Materace do spania dla sportowców z bogatej serii Tri4 od podstaw tworzono z myślą o sportowcach i osobach aktywnych fizycznie. Przy ich produkcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie i użyto najlepszych jakościowo komponentów, gwarantujących doskonałe parametry.

Kategoria – materace dla aktywnych - jest reprezentowana przez produkty:

- Materac Czwarte Ogniwo,

- Materac Czwarty Element,

- Materac Czwarty Etap,

- Materac Czwarty Etap Blue,

- Materac Czwarty Etap Embrance,

- Materac Czwarty Etap H3,

- Materac Czwarty Zakres.

Jeżeli potrzebujesz porady naszego konsultanta w wyborze materaca dla osób aktywnie uprawiających sport zapraszamy do KONTAKTU online, telefonicznego lub do wizyty w jednym z naszych salonów firmowych z materacami do spania w Rzeszowie, Mielcu, Przemyślu, Tarnobrzegu, Staszowie lub sklepem online. Doradzimy w wyborze najlepszego materaca do spania oraz budżetu i odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania.

Najlepsze materace dla sportowców w salonach firmowych Studio Snu