Łóżka piętrowe dla dzieci

Dziecięce łóżka piętrowe z barierką

Łóżka piętrowe już wiele lat temu na stałe wpisały się, jako popularny element wyposażenia pokoju dziecięcego. Do niedawna kojarzyły się z prostą konstrukcją, a wybierane były zwykle przez rodziny, z co najmniej dwójką dzieci. Ale w ostatnim czasie przeszły sporą metamorfozę i ewolucję tak, że obecnie w niewielkim tylko stopniu przypominają swoich dawnych, siermiężnych „poprzedników”. 

łóżka piętrowe dla dzieciŁóżka piętrowe dla dzieci nadal zdobywają uznanie, głównie tym, że pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Jednakże współczesne, nowoczesne łóżka piętrowe dla dzieci, są zupełnie innymi stylowymi, designerskimi konstrukcjami, które zestawiane w różnych konfiguracjach są w stanie urozmaicić każdy, choćby najmniejszy pokój. Dla wielu, zwłaszcza najmłodszych użytkowników, łóżko piętrowe jest nie lada atrakcją, znacznie ciekawszą aniżeli zwyczajne standardowe łóżko. Atutem takiego łóżka jest również jego wygląd, który przeważnie cieszy oko użytkowników. 

Łóżka piętrowe dwuosobowe z drabinką

Oprócz niepowtarzalnego wyglądu, atutem takich mebli, są ich różnorodne zmyślne kombinacje: w połączeniu z szafą, biurkiem lub zmyślnymi szufladami. Potrafią występować ze schodkami lub drabinką, nierzadko również wyposażone w pochylnię do zjeżdżania. Choć są idealnym rozwiązaniem do małych powierzchni dla dwójki lub trójki dzieci, sprawdzają się również w pokojach jedynaków - wówczas najczęściej w wersji z łóżkiem na antresoli. W takim wypadku uzyskana dodatkowa przestrzeń, daje się z powodzeniem zaadoptować na kącik zabaw, miejsce do nauki, przestrzeń do przechowywania z zestawem szuflad i szafek, stanowisko komputera czy łóżko domek dla dziecka. Tego typu łóżko nie jest jedynie miejscem do spania, ale przemienia się w praktyczne i funkcjonalne połączenie miejsca pracy, zabaw i wszelkich schowków na rzeczy osobiste, garderobę, książki i na przykład sprzęt sportowy. A wspomniany model łóżka na antresoli to przede wszystkim świetny wybór dla młodzieży. 

Z kolei, rezygnacja ze wspomnianego kącika zabaw lub miejsca pracy, daje możliwość wykorzystania wolnego miejsca na zorganizowanie miejsc do spania dla dwóch lub nawet trzech osób. 

Obecne łóżka piętrowe są stabilnymi i mocnymi konstrukcjami. Wykonane z bezpiecznych, certyfikowanych i wysokiej jakości materiałów. Ze wszelkimi wymaganymi atestami i wyposażeniem w barierki ochronne. Wybór modeli w tej grupie jest na tyle szeroki, że kłopot może nastręczać jedynie dobór odpowiedniego modelu do własnych możliwości mieszkaniowych i indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. W wielu przypadkach można samemu konfigurować zestaw łóżka piętrowego z jego niezbędnymi dla przyszłego użytkownika dodatkami. 

łóżko piętrowe łóżko dla dzieci łóżko piętrowe dla dzieci

Najmłodszym poleca się szczególnie niskie łóżka piętrowe, z biurkiem i wygodnymi, pomysłowymi schodkami-szufladami. Przy naprawdę małym pomieszczeniu, schodki-szuflady można zastąpić drabinką, która zajmuje znacznie mniej miejsca. 

Drewniane łóżka piętrowe

Wreszcie, w segmencie łóżek piętrowych warto wspomnieć o łóżku dwupiętrowym – rozkładanym. Łóżko dziecięce rozkładane jest bezpieczną odmianą spania zarówno dla młodszych jak i starszych, także często wyposażoną w szuflady na pościel, szafeczki i schowki. Jego dolną część - poniżej pierwszego spania, wysuwa się jedynie na czas snu. Po złożeniu i schowaniu pościeli łóżko takie może pełnić rolę wygodnej kanapy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy naszego konsultanta w sprawie wyboru i zakupu łóżek dziecięcych napisz do nas lub zadzwoń. Podpowiemy jakie są opcje konfiguracji i przewidywany czas oczekiwania na zakup i zrealizowanie zamówienia. Łóżka dziecięce są dostępne w naszym sklepie internetowym z materacami oraz w naszych salonach firmowych w Mielcu, Rzeszowie, Przemyślu, Tarnobrzegu oraz w Staszowie.

Łóżka piętrowe dziecięce - Salony Studio Snu

Komentarze ()