Bezpieczne łóżka z barierką dla dzieci

łóżko  barierkąWygląd pokoju dziecięcego, jego funkcjonalność, nie powinna być sprawą przypadku. Dlatego warto odpowiednio wcześniej przemyśleć plan pomieszczenia naszych milusińskich i układ mebli, nie zapominając o najważniejszym ze sprzętów, jakim niewątpliwie jest łóżko. Odpowiednie miejsce do spania i odpoczynku jest sprawą kluczową w pokoju malucha. Przy jego wyborze często kierujemy się wyglądem takiego mebla, rozmiarem, ewentualnie wygodą, nierzadko bagatelizując kwestię bezpieczeństwa. A w tym, konkretnym przypadku, nie powinno się iść na kompromisy i godzić na półśrodki. Dziecku należy zapewnić bezpieczeństwo zarówno w trakcie dnia, w czasie jego zabawy, jak i w nocy – w czasie snu. Dlatego łóżka dla dzieci, które posiadają zabezpieczenie powinny stać się w tym względzie, sprawą priorytetową. 

Odpowiednia przestrzeń łóżka dziecka z pewnością pozwoli mu na spokojny, niezakłócony sen, choć w przypadku maluchów, ten względny spokój przeplata się z ich nocną „aktywnością” – co jest sprawą zupełnie normalną.


Bezpieczne łóżka dziecięce z barierką

Maluchy rzadko kiedy śpią spokojnie całą noc. W czasie snu, poruszają kończynami, co przypomina nieustanne wiercenie i przemieszczanie się. Tłumaczyć to można nieustannym rozwojem układu nerwowego dziecka, co przekłada się na gwałtowne ruchy i brak kontroli nad odruchami. Wszystkie to stanowi element prawidłowego rozwoju niemowlęcia. Nie ma tu obaw do niepokoju, ale zadaniem dorosłych jest prawidłowe zabezpieczenie łóżka, by chronić maluchy przed upadkiem i ewentualnymi urazami, które mogą być konsekwencją ich nocnej aktywności. 

Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń jest barierka. Dlatego w ofercie łóżek dla dzieci przeważnie można znaleźć sporo ich modeli wyposażonych we wspomnianą barierkę. Różnią się one rodzajem montowania barierki, wyglądem, kolorem, rozmiarami. Co ciekawe, ten rodzaj łóżeczek, coraz częściej kierowany jest dla konkretnej płci dziecka – inne do pokoju dziewczynki, inne dla chłopców. Wybór w tym segmencie jest iście imponujący.

Łóżka z barierką dla dzieci

bezpieczne łózka z barierkąCoraz częściej barierka przybiera charakter użytkowy. Już nie stanowi tylko elementu stricte zabezpieczającego, ale może służyć, jako mocowanie dla niewielkiej półki, co szczególnie doceniają starsze dzieci, które mogą mieć na niej książeczkę lub ulubioną maskotkę. 

Często, łóżeczka z barierkami, są tak przemyślane, że posiadają szereg innych przydatnych rozwiązań. Wyposażone są w niezbędne szuflady np. na dodatkową zmianę pościelową, pieluchy i inne akcesoria, a także i w schowki.

W przypadku posiadania łóżka dla malucha po starszym rodzeństwie, opcją wartą przemyślenia, jest „uzbrojenie” go – o dokupioną barierkę ochronną. Bez konieczności zmiany całego łóżka. Ten typ składanej barierki, z powodzeniem sprawdzi się w przypadku adaptacji „dorosłego” łóżka. Dodatkowo, taką barierkę można łatwo zdemontować i zabrać ze sobą w podróż, na przykład do dziadków, albo na wakacje, gdzie nie zawsze możemy dysponować odpowiednim zabezpieczeniem dla naszej pociechy. Tego typu odczepiane – mobilne – zabezpieczenia posiadają coraz częściej również i gotowe łóżeczka dziecięce z barierką.

Projektanci prześcigają się w pomysłach i z tego powodu standardowa barierka zabezpieczająca przeszła w ostatnich latach sporą ewolucję, stając się nie tylko elementem zabezpieczającym, ale i doskonałym detalem dekoracyjnym. Coraz częściej spotyka się je w kolorach innych aniżeli sama rama łóżka. Mocuje się do niej baldachimy, umieszcza kolorowe nadruki, wesołe obrazki, zdobne okleiny, postacie z bajek lub inne ciekawe aplikacje.

Estetyka, bezpieczeństwo i funkcjonalność tego typu łóżek dla dzieci z barierką, co roku zaskakuje. Ale ważne, że oprócz zalet użytkowych niosą one również ze sobą, chętnie przyjmowane przez najmłodszych zaproszenie do snu. 

Nasze salony firmowe Studio Snu w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Mielcu, Przemyślu, Staszowie oraz sklep online z materacami i łóżkami do sypialni posiadają również łóżka z barierkami dla dzieci. W ramach modeli można tu wymienić m.in:

- łóżko z barierką model LK 142,

łóżko z barierką dla starszych dzieci Lk 132 i Lk 133,

- łóżko dla dzieci z barierką LK 131,

- łóżko sosnowe z barierką LK 137,

- łóżko z barierką na antresoli LK 135,

- klasyczne łóżko dla najmłodszych dzieci z barierką LK 143.

Jeżeli masz pytania dotyczące wyboru łóżka z barierką dla dziecka lub potrzebujesz konsultacji z jednym z naszych konsultantów i doradców klienta zapraszamy do KONTAKTU. Napisz do nas lub zadzwoń. Posiadamy duży wybór łóżeczek z barierką i szufladą w typowych rozmiarach lub na zamówienie i konkretny wymiar.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy zakupów
Produkt dodany do porównania.